/tema

7 Paprasti įpročiai, kurie gerina odos būklę (II dalis)

serumas sausai odai

Pastebėjau, kad pirmoji įrašo dalis susilaukė tikrai nemažai jūsų dėmesio, todėl nusprendžiau papildyti gerų ir odai naudingų įpročių sąrašą dar keliais, kurių nepaminėjau pirmajame straipsny. ✅

Trumpa įžanga

Kad būtume sveiki ir laimingi, neužtenka tik sveikai maitintis. Kad uždirbtumėme daugiau pinigų,  neužtenka užsiimti tik viena veikla, o kad turėtume gražią odą, neužtenka tik naudoti gerą kosmetiką. Pasidalysiu keletu įpročių, kurie man padėjo pagerinti savo odos būklę, sumažinti aknę ir jos paliekamas pasėkmes. Tai nėra kažkokie stebuklingi naminiai receptai ir tai nėra tai, kas būtinai tau pasiteisins, tačiau visų mažų ir, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų, įpročių galia yra labai nuvertinama. Kompleksiškai ir pastoviai taikant šiuos įpročius ar jų daugumą, užtikrinu, kad pajusi skirtumą. 

kaip pagerinti odos bukle

1. Dažnas patalų užvalkalų keitimas

Geras įprotis yra dažnai pasikeisti patalų užvalkalus švariais. Nors paprastai į lovą gulamės švarios ir nusipraususios, naktį vistiek prakaituojame – visas susigeria į patalus. Rekomenduojama patalynę keisti 1 kartą per savaitę. O itin beriamos odos savininkams rekomenduojama pagalvės užvalkalą keisti kiekvieną dieną. Tereikia 7 užvalkaliukų ir kelių minučių prieš miegą jiems pakeisti. 

2. Skalbimo priemonės

Idealiausia yra drabužius skalbti bekvapėmis, anti-alergiškomis skalbimo priemonėmis. Stiprūs kvapikliai ir minkštikliai, liekantys drabužių audiniuose, gali būti alergijų, bėrimų ir odos sudirgimų priežastimi. Tad tikrai geras įprotis yra atsisakyti perteklinių dirgiklių, tokių kaip itin kvapnios skalbimo priemonės.

3. Kosmetikos šepetėlių ir kempinėlių dažnas plovimas

Kad ir kaip mes visos nemėgstame šio ritualo, savo kosmetinius šepetėlius reikia plauti kuo dažniau. Neplauti iš viso – labai bloga idėja, plauti tris kart per metus – nepagirtina. Kosmetikos šepetėlius rekomenduojama plauti 2 kartus per savaitę. 😉 Tai geras įprotis būtų tai padaryti bent 1 kart savaitėje – tik 4 kartai per mėnesį – nėra jau taip ir dažnai, ar ne? Savo kempinėlę, jei ja aplikuoji makiažą, rekomenduoju plauti kiekvieną kart prieš naudojimą ir po. Ji tuomet ne tik neprisigeria makiažo pagrindo ar maskuoklio, bet likusios priemonės ir drėgmė kempinėlėje nepūna. O be to – visada smagu paimti švarią kempinėlę kaskart prieš darantis makiažą! 

veido masazas

4. Švelnūs masažai

Visai nesvarbu su tam skirtais įrankiais ar tiesiog švariomis rankomis – geras įprotis yra palepinti savo veido odą švelniais masažais. Internete gausu įvairių pamokėlių kaip ir ką masažuoti – tereikia išmokti keletą judesių ir pritaikyti juos kasdienybėje. Masažas pagerina kraujo cirkuliacija, „pažadina” odą ir atplaiduoja raumenis – jau po pirmo masažo pamatysi skirtumą. Svarbiausia tai daryti švelniai, tempti odą ne žemyn, o aukštyn ir, žinoma, rinksies pirštus ar tam skirtus įrankius, svarbiausia pasirūpinti, kad jie būtų švarūs. 

5. Mažinti sąlyčius

Geras įprotis yra nemiegoti padėjus veido ant vaikino krūtinės, nesiglausti (kiek tik įmanoma) veidu su augintiniais. Tai taikoma ypač jautrioms odoms, kurios greit sudirgsta. Bet kokie nereikalingi sąlyčiai: su kito žmogaus oda, plaukais ar gyvūno kailiu, savo ar kito rankomis ir t.t. turėtų būti vengiami. 

6. Draugystė su dermatologu

Oda – didžiausias mūsų organas. Keista, kaip kai kurios net nesusimąstome, kad kaip ir pas odontologą lankomės tam, kad išvengti dantų problemų, taip pat reiktų užmėgzti draugystę ir su dermatologu. Neturint jokių odos problemų arba jeigu jos pavienės, dermatologo kabinetan pasibelsti reikėtų kartą metuose. Jeigu turite įvairių problemų su oda – nuo spuogų iki niežėjimų, raudonių ar didelio apgamų kiekio, dermatologo vizitai turėtų būti dažnesni. Odos gydytojai geriau nei aš, kitos blogerės ar influencerės žino apie odos problemas ir kaip jas saugiai bei efektyviai reikėtų spręsti. 

hialurono serumas

7. Hialurono rūgštis

Hialurono rūgštis – natūraliai mūsų odoje randama medžiaga, kuri svarbi odos ląstelėms. Ji padeda palaikyti optimalią mūsų odos drėgmę. Rekomenduoju įtraukti papildomą šios medžiagos naudojimą į savo odos priežiūros rutiną (pvz. hialurono serumas) arba, pavyzdžiui, gerti papildus su hialurono rūgštimi. Ne tik palaikysite odoje drėgmę, bet ir ilgai džiaugsitės jauna oda be raukšlių. 

Kokių "geros odos" įpročių turi Tu?

Pasidalink komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: