/tema

Kaip švariai išvalyti savo plaukų šepetį? 3 paprasti žingsniai

kaip isvalyti plauku sepeti

Kada paskutinį kartą plovėte savo plaukų šepetį? Ir ar aplamai esate tą darę apart plaukų iš jo išėmimo? Per laiką, kurį naudoji plaukų šepetį, ant jo prisikaupia negyvos odos, purvo ir plaukų kosmetikos, kas skamba tikrai nelabai higieniškai. Tai jeigu nepameni kada paskutinį kartą plovei savo plaukų šepečius, dabar puikus laikas tai padaryti. Trumpai apie tai, kaip:

Išimkite plaukus

Pašalinkite visus plaukus kurie yra likę šepetyje. Tai lengvai galite padaryti su šukomis, kurios turi retus “dantukus” – jos padės pakelti plaukus ir juos lengviau  išimti. Jeigu plaukų prisikaupę tikrai daug ir jokiais būdais jų iškrapštyti nepavyksta, panaudokite žirkles ir perkirpkite sumitusius plaukus – bus lengviau išimti.

Įdėkite šepetį į indaploę arba į dubenį su šiltu vandeniu

Kai jau pašalinote plaukus, galite valyti šepetį. Jei turite plastikinį šepetį, jį galima dėti į indaplovę ant viršutinės lentynos. Šiluma sunaikins bakterijas ir atsikratys bet kokių šepetyje prisikaupusių nešvarumų likučių. Neplastikinių šepečių negalima plauti indaplovėje, nes jie yra per gležni. Jei nesate tikri, ar jūsų šepetys gali būti plaunamas indaplovėje, arba atrodo, kad jis per daug nešvarus, rinkitės šepetį plauti rankomis.

Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, pripildykite kriauklę arba dubenį karštu vandeniu ir įpilkite šampūno arba ploviklio ir šiek tiek baltojo acto. Palikite šepetį vandenyje valandą. Nemirkykite medinių, minkštų ar natūralių šerių šepečių, nes vanduo juos sugadins ir šepetį sugadinsite.

Nuplaukite ir išdžiovinkite

Nuplaukit šepetį švariu vandeni ir palikite išdžiūti per naktį, apsukus atvirkščia puse, kad vanduo ištekėtų.

 

Kiti plaukų šepečio valymo būdai

Kiti plaukų šepečių valymo būdai apima dalykus, kuriuos rasite namuose (actas, soda).

Kepimo soda – vienas arbatinis šaukštelis sodos, ištirpintos puodelyje vandens. Naudokite tirpale pamirkytą dantų šepetėlį ir nuvalykite šerius, kad pašalintumėte nešvarumus. Nuplaukite ir palikite išdžiūti per naktį.

Actas – dubenyje arba kriauklėje sumaišykite actą ir šiltą vandenį ir mirkykite šepetį 5 – 10 minučių. Suspauskite šerius tarp pirštų arba nušveiskite dantų šepetėliu. Nuplaukite vandeniu ir palikite išdžiūti per naktį.

 

Kaip dažnai turėtumėte valyti plaukų šepečius ir kada juos turėtumėte pakeisti?

Plaukite maždaug kas dvi savaites ir kuo dažniau išimkite jame likusius negyvus plaukus. Šepetį turėtumėte pakeisti kai pastebite didelį nusidėvėjimą, jis nebeišsiplauna, nusilankstę šepečio šeriai.

Rusnė

Rusnė

Šį straipsnį prašė Influx tinklaraščio viešnia. Ir tu nori sukurti turinio Influx tinklaraščiui? Rašyk info@influx.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: