/tema

15 Paprastų įpročių, kurie gerina odos būklę (I dalis)

kaip pagerinti odos bukle

Jau uoliai pradėjusi esu vykdyti savo 2022 metų tikslus, o kaip su jais sekasi tau? Aš jau įsigijau tris saviugdos knygas, vieną pradėjau skaityti, o vizitas pas auskarų verėjus jau rezervuotas. ✅ Baigiant kalbėti ne į temą, šiandien noriu papasakoti apie paprastus įpročius, kuriuos išsiugdžius galime ženkliai pagerinti savo odos būklę. 

Trumpa įžanga

Kad būtume sveiki ir laimingi, neužtenka tik sveikai maitintis. Kad uždirbtumėme daugiau pinigų,  neužtenka užsiimti tik viena veikla, o kad turėtume gražią odą, neužtenka tik naudoti gerą kosmetiką. Pasidalysiu keletu įpročių, kurie man padėjo pagerinti savo odos būklę, sumažinti aknę ir jos paliekamas pasėkmes. Tai nėra kažkokie stebuklingi naminiai receptai ir tai nėra tai, kas būtinai tau pasiteisins, tačiau visų mažų ir, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų, įpročių galia yra labai nuvertinama. Kompleksiškai ir pastoviai taikant šiuos įpročius ar jų daugumą, užtikrinu, kad pajusi skirtumą. 

patarimai odai

1. Judėjimas, mankštinimasis

Taip, mes odą plauname įvairiais prausikliais ir valome kitomis priemonėmis, tačiau reikia nepamiršti, kad daug visokio šlamšto iš organizmo pasišalina ir savaime, per prakaitą. Reguliarus judėjimas ir paprakaitavimas – geras įprotis, kuris padės odai valytis. 

2. Pakankamas skysčių ir maistinių medžiagų kiekis

Per dieną reiktų stengtis išgerti kuo daugiau skysčių – vandens, arbatos ir valgyti kuo įvairesnį maistą, kad surinktum gyvybiškai svarbias maisto medžiagas ir vitaminus, mineralus. Oda – organas, kuris veikia tik dėka to, kad valgai ir geri. Todėl dažniau reiktų pasilepinti avokadu, obuoliu ir avižine koše, o rečiau – perdirbtu ar greitu maistu. Tai suteikiame visiems organams, tarp jų ir odai, energijos regeneruotis, valytis ir atlikti visus kitus būtinus procesus. 

3. Kremas nuo saulės

Saugoti odą nuo saulės yra būtina. Pavojingi saulės UV spinduliai gali ne tik sukelti odos vėžį, bet ant odos atsiranda pigmentinių dėmių, ji greičiau sensta ir raukšlėjasi, praranda elastingumą ir jaunystę, UV spinduliai trukdo odos atsinaujinimo procesams, gali atsirasti apgamų, suragėti odos tekstūra ir taip toliau. Jau nekalbu apie odos nudegimo riziką – nuo UV spindulių netgi atsiveria žaizdos ar nušąšta lūpos. Noriu ilgai džiaugtis jauna ir elastinga bei sveika oda, todėl dabar šio žingsnio niekada nepraleidžiu. 

4. Dažnas rankų plovimas

Reikia stengtis kuo mažiau veidą ir kitas kūno vietas liesti rankomis. Tačiau kartais tai neišvengiama, todėl labai naudinga yra išsiugdyti įprotį dažnai ir kruopščiai plauti rankas, kad jos visuomet būtų kiek įmanoma švarios. Mane gąsdina žmonės, kurie neplauna rankų pasinaudoję tualetu ar prieš eidami valgyti. Aš švariai nuplaunu rankas ir prieš prausdama veidą – man visiškai nereikalinga, atrodo, paskleist bakterijas nuo rankų tiesiai ant viso veido. 

5. Rankšluosčio nenaudojimas

Medžiaginiuose rankšluosčiuose kaupiasi ir drėgmė, ir dulkės ir visi kiti dalykai. Veidui valyti niekada nenaudoju daugkartinio rankšluosčio ir renkuosi rankšluostinį popierių. Nusausinti veidą tereikia vos vieno lapelio ir būnu rami, kad ant veido nepateko nieko, kas galėjo drėgname rankšluosty apsigyventi per parą. Kūnui medžiaginius rankšluosčius naudoju, tačiau keičiu juos ir skalbiu kiek įmanoma dažniau ir neleidžiu per ilgai užsibūti, o panaudojus padžiaunu taip, kad jis kuo greičiau išdžiūtų. 

6. Minimali odos priežiūros rutina

Nors ir esu tinklaraštininkė, kuriai patinka ir būtina išbandyti kažką naujo, savo pagrindinę odos priežiūros rutiną aš išlaikau labai minimalią. Vienu metu nebandau daug naujų produktų ir juos įvedinėju po vieną. Visai neseniai rašiau apie kosmetikos dietą odai ir kuo tai svarbu, tai jei domina, gali nueiti ir paskaityti apie tai plačiau. Mano pagrindinę rutiną sudaro prausiklis, drėkinamasis kremas/serumas, kokia nors rūgštis, kremas nuo saulės, tonikas. Visa kita – tik priedai, rečiau naudojami dalykai. 

kaip gydyti spuogus

7. Kruopštus priemonių nuskalavimas

Klaida, kurią darydavau ir dėl to kentėdavau spuogus ant pečių ir nugaros – netinkamas priemonių nuo odos nuskalavimas. Kas tinka plaukams, nebūtinai tinka odai ir atvirkščiai. Todėl visuomet, kai duše išskalaudavau plaukų kondicionierių ar kaukę ir nuo kūno nenuplaudavau šių produktų likučių, pasidabindavau spuogais, nes plaukų priemonės tiesiog sudirgindavo ir užkišdavo odą. Todėl dabar visuomet po plaukų skalavimo dar kartą muiluoju odą dušo žele ir nuplaunu visus kaukių ar kondicionierių likučius. Pasiteisino, spuogų ir ant pečių, ir ant nugaros – beveik nebebūna. 

8. Kosmetika be odos barjerą naikinančių ingredientų

Ideali kosmetika odai – be kvapiklių, alergenų, parabenų, alkoholio ir kitų aršių ingredientų, kurie ilgainiui sunaikina apsauginį odos barjerą ir oda kenčia, sudirgsta, paberia, užsikiša ir pan. Rekomenduoju sekti ir tikrinti naudojamą kosmetiką, rinktis kuo labiau saugius produktus. Nagrinėk sudėtį, nepatingėk prieš perkant/naudojant produktą, jog ingredientų sąrašą įkelti į kokį nors pagalbinį app’są. Aš mėgstu skincarisma, incidecoder ir cosDNA

9. Streso mažinimas

Stresas, blogos emocijos ir poilsio nebuvimas nenaudingas ne tik odai, bet ir visam tavo organizmui. Todėl stenkis eliminuoti šiuos dalykus iš savo gyvenimo tiek, kiek tai yra įmanoma. Susirask ramią veiklą, kurios metu galėtum atsipalaiduoti: skaitymas, rašymas, piešimas, plaukiojimas, filmų žiūrėjimas ar pan. ir kartok tai kuo dažniau ir kuo ilgiau, jei diena buvo pilna streso ar įtampos. Aš nuo streso ir įtampos mėgstu pabėgti viena išeidama pasivaikščioti po parduotuves, pabūti gryname ore, susitikti su draugėmis ir išgerti po taurę šampano, pakeisti aplinką ir išvažiuoti iš namų pas mamą ar į kitą miestą su savo antra puse. 

kaip atsikratyti spuogu

10. Dvigubas ir net trigubas odos prausimas

Pirmu prausimu nuprausiame dulkes, bakterijas ir visus kitus nešvarumus, o pačią odą, jos išskyras ir sebumą nuplauname tik antru plovimu. Todėl rekomenduoju veido odą prausti du kartus per dieną ir būtinai du kart iš eilės. Kai reikia nuimti makiažą, reikalingas netgi trigubas valymas – pirmiausia pašaliname makiažą miceliniu vandeniu, pieneliu ar prausikliu, kuris yra aliejinio pagrindo. Tada du kart prausiame odą prausikliu, kuris yra vandens pagrindu. Tik tada gali būti rami, kad oda švari. Kitu atveju – deja, tikrai nepašalini visų nešvarumų ir tai gali pasirodyti nauju spuogu, inkštiru ar kitaip pablogėjusia odos būkle.  

11. Giluminis odos valymas ir šveitimas

Šveisti odą reikėtų kartą ar du per savaitę. Veido oda labai plona, todėl nerekomenduoju naudoti jokių fiziškų šveitiklių: jokių šepečių, kempinių, prietaisų ar produktų su grūdeliais. Odą šveisk rūgštimis – parašiau išsamią ir aiškią atmintinę apie rūgštis – perskaityk ir suprasi kokia rūgštis tau naudinga ir reikalinga pagal tavo ods tipą ir problemas. Kūno odai naudoju ir sausą šveitimą, ir grūdelius – ji storesnė ir gali tai atlaikyti. Tačiau taipogi nepiktnaudžiauju ir tai darau ne dažniau nei kartą per savaitę. 

12. Limituoti suvartojamą cukraus ir alkoholio kiekį

Na, turbūt nereikia daug plėstis šia tema – niekas, kas per daug nėra sveika, tačiau vieni didžiausių sveikos odos priešų yra neribojami cukraus ir alkoholio suvartojimo kiekiai. Žinoma, tai yra viso organizmo priešas, tačiau vertėtų susimąstyti, kad jei nori gražios odos, teks kažką paaukoti. 

namines veido kaukes

13. Neeksperimentuoti su liaudiškais receptais

Visi kosmetikoje esantys augalų ekstraktai ir pan. yra specialiai apdoroti ir paruošti vartojimui ant odos ar maišymui su kitomis medžiagomis. Yra paskaičiuojama nekenksminga kocentracija, ingredientų kombinacijos ir taip toliau. Tikrai nerekomenduojama tepti ant veido kiaušinius, spausti citrinos rūgštį ar tepti avokadus – visas gerąsias medžiagas iš šių produktų tikrai galite pasiimti ir padėti savo odai. Tačiau juos reikia suvalgyti, o ne tepti ant savo odos. 

14. Aklai nepasitikėti rekomendacijomis

Oi kiek kartų aš pati esu papuolus ir pasitikėjusi draugių, pažįstamų ir nepažįstamų rekomendacijomis aklai. Mes visos esame labai skirtingos, todėl jeigu draugei kažkas tiko ir patiko, nereiškia, kad taip bus ir tau. Geras įprotis yra išklausius rekomendacijų bent minimaliai pasidomėti produktu – perskaityti daugiau atsiliepimų, pažiūrėti sudėtį, pasidomėti produkto kilme ir galimais šalutiniais poveikiais.

15. Sekti produktų galiojimą

Dar vienas geras įprotis – sekti savo naudojamos kosmetikos galiojimo laiką. Kartais, kai priemonių turime itin daug, galime pamesti datą kada priemonė buvo atidaryta. Tokiu atveju rizikuojame ant odos tepti jau pradėjusį ar sugedusį kosmetikos produktą. Taip pat kaip nuodijame organizmą suvalgydami kažkokį susenusį maisto produktą, taip pat galime pakenkti ir odai. Labai plačiai papasakojau apie kosmetikos galiojimą šiame įraše. Kviečiu pasidomėti. 🤌

Antra įrašo dalis: papildomi 7 įpročiai

Kokių "geros odos" įpročių turi Tu?

Pasidalink komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: