/tema

Atsakymai į 12 su grožiu susijusių mitų

grozio mitai

Daugelis iš mūsų bent šiek tiek domisi grožiu, pradedant drėkinamaisiais kremais ir baigiant dekoratyvine kosmetika.

Tačiau kai yra tiek daug nuomonių, kaip žinoti, kuo pasitikėti?

Nesvarbu, ar skeptiškai vertinate seną grožio mitą, ar turite didelį klausimą, į kurį norėtumėte gauti atsakymą – šis įrašas padės susigaudyti kas yra kas.

Ar įmanoma atsikratyti pigmentinių dėmių?

Nėra daug dalykų kuriuos galite nusipirkti be recepto, kas žymiai sumažintų tamsias dėmes. Vis dėl to vitamino C produktai gali padėti. Pigmentinės dėmės pirmiausia atsiranda dėl žalingo saulės poveikio, o ne dėl amžiaus. Jaunas žmogus irgi gali turėti pigmentinių dėmių jei jis daug būna saulėje, todėl kasdienis SPF yra tiesiog būtinas, siekiant to išvengti.

Ryšys tarp saulės ir tamsių dėmių yra paprastas. Tamsios dėmės atsiranda dėl melanino, pigmento, suteikiančio mūsų odai spalvą (ir gilesnį įdegį), perprodukcijos. Kai pasiekiame menopauzę, mūsų melanino ląstelės gali pradėti gaminti pigmentą per greitai, todėl gali atsirasti tamsių dėmių.

Ar išpešus vieną žilą plauką, jų užaugs daugiau?

Jei tik būtų teisingas grožio mitas, kad pešiojant žilus plaukus daugiau jų ima ir atauga… Tai tikrai būtų puikus būdas turėti storesnius plaukus. Tiesą sakant, yra priešingai, nes pakartotinis plaukų traukimas gali pažeisti folikulą ir sukurti plaukų slinkimo vietas.

Greičiausiai šis gandas kilo dėl to, kad kai pamatai vieną žilą plauką, kurį ir ištrauki, tada pradedi ieškoti daugiau. Paprastai toje pačioje vietoje žilų plaukų slypi daugiau – taip ir susikuria iliuzija, kad išpeštas plaukas „pasidaugino“.

oda

Ar galima atsikratyti didelių veido porų?

Poros vaidina svarbų vaidmenį odos veikloje, todėl jų negalima pašalinti. Ant jūsų veido jie yra maži folikulai, kurių apačioje yra riebalinė liauka. Šios liaukos yra atsakingos už riebalų gamybą, be kurio oda būtų nepatogiai sausa.

Nors jūs negalite visiškai panaikinti savo porų, galite neleisti joms visiškai išsiplėsti, bet tai yra didelis iššūkis.

Ar plaukų kirpimas padeda plaukams greičiau augti?

Plaukų kirpimas neprivers jų augti greičiau, bet padės pagerinti ir išlaikyti galiukų kokybę bei tankumą. Plaukų augimo greitis ir ilgis, iki kurio jie augs, yra nulemti genetiškai. Nieko negalite padaryti, kad tai pagreitintumėte.

Tačiau labai dažnai plaukai neauga taip gerai, kaip galėtų ir iškrenta nepasiekę maksimalaus galimo ilgio.

Ar senėjimą stabdantys produktai veikia?

Deja, niekas negali atsukti jūsų odos laikrodžio atgal, tačiau dėl kai kurių produktų ji gali atrodyti labiau jaunesnė. Retinolis ir AHA rūgštys skatina odos atsinaujinimą – tai sumažina raukšlių atsiradimą, išlygina odos atspalvį ir pagerina drėgmės sulaikymą odoje. Ištrinti senėjimo požymių negalite, tačiau galite efektą padaryti mažiau pastebimą.

ar rugstis kenkia odai

Ar rūgštys yra naudingos ar žalingos odai?

Didelio stiprumo rūgštys gali duoti puikių rezultatų, tačiau ne visų oda gali jas toleruoti.

Šveičiamosios rūgštys, tokios kaip AHA ir BHA padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, atidengdamos naują, blizgančią odą. Mažomis dozėmis šios rūgštys turėtų tikti daugeliui odos tipų.

Tačiau jei jūsų oda jautri, nemalonus uždegimas, kurį gali sukelti intensyvios rūgštys, gerokai viršija bet kokią galimą naudą. Norėdami gauti gerus rezultatus, pradėkite nuo mažo kiekio vos porą kartų per savaitę, didindami naudojimą, ir procentą, kai oda prisitaikys.

Ar drėkikliai gali padėti nuo celiulito?

Celiulitas yra tikrai dažnas reiškinys – 90 procentų moterų turi celiulito ant pilvo, šlaunų, atsiranda apelsino žievelės efektas. Bet tai nėra kažkas, ką galima pakeisti naudojant losjonus ar mikstūras. Kremai dažniausiai naudingi yra tik paviršiui. Plačiau apie celiulitą galite skaityti Influx įraše partnerių puslapyje: kaip sumažinti celiulitą

Ar paakių kremai tikrai reikalingi?

Oda aplink akis greičiau susiraukšlėja ir labiau išsausėja nei likusi veido dalis. Bet tai nereiškia, kad tai reikia gydyti tam skirtu kremu. Toks pat veiksmingas būdas – kruopščiai naudojant drėkinamąjį losjoną, kurį naudojame ir visam likusiam veidui. Svarbiausia skirti pakankamai dėmesio paakių odai ir nepamiršti jos gausiai pridrėkinti.

Ar galite išgydyti suskilusius plaukų galus?

Tai yra bloga žinia priklausomiems nuo karščio ar visiems kurie dažnai dažo plaukus. Visam laikui išgydyti plaukų galiukų suskilinėjimo negalime. Vienintelis būdas yra juos tiesiog nukirpti. Tačiau jei su plaukais elgsitės švelniai ir naudosite priemones kurios sutvirtina galiukus, apsaugo nuo karščio – jie bus daug mažiau jautrūs skilinėjimui.

Ar įmanoma padaryti taip, kad kūno įdegis išliktų ilgiau?

Nesvarbu, ar jūsų įdegis yra tikras, ar iš buteliuko, reguliarus drėkinimas yra ilgalaikio spindesio pagrindas. Norint prailginti įdegio gyvavimą, odą reikia daug ir gausiai drėkinti.  

Kaip dažnai turėtumėte plauti plaukus?

Jūsų galvos oda yra oda, todėl jei reikia panašios priežiūros kaip ir veido odai – galvos odą geriausia valyti kasdien. Žmonės su šiurkščiais ir garbanotais plaukais dažnai mano, kad jiems labiau patinka, kaip atrodo ir jaučiasi jų plaukai praėjus kelioms dienoms po plovimo. Tačiau galvos neplauti galite ne daugiau nei 3 dienas.

Ar natūraliomis priemonėmis galima atsikratyti tamsių paakių?

Tamsūs paakiai yra atsparūs gydymui, todėl gali nebūti greito jų pataisymo.

Tačiau yra keletas variantų. Pirmiausia reikia nustatyti pagrindinę jų atsiradimo priežastį. Priežastys apima genetiką, sveikatos būklę pvz., gyvenimo būdo veiksnius, tokius kaip miegas, taip pat tiesiog bendras odos senėjimas. Geriausia būtų tamsiems paakiams taikyti keletą gydymo būdų vienu metu: ir tas pačias minėtas natūralias priemones, ir lazerį, ir užpildus ar net riebalų perkėlimą. Vien tik natūrali priemonė, deja, gali nesuveikti.

Rusnė

Rusnė

Šį straipsnį prašė Influx tinklaraščio viešnia. Ir tu nori sukurti turinio Influx tinklaraščiui? Rašyk info@influx.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: