/tema

8 naudingi patarimai apsiperkant dėvėtų drabužių parduotuvėse

Esu dažna dėvėtų drabužių parduotuvių lankytoja – greitoji mada man ne prie širdies, todėl stengiuosi kuo įmanoma labiau jos atsisakyti ir nevartoti. Nededu sau už tai karūnos, tik konstatuoju faktą, jog kuistukuose kučiuosi jau ne vienerius metus, todėl turiu sukaupusi šiokį tokį patirties lagaminiuką. Kaip rasti tai, ko ieškai, kaip ką nors nusipirkti ir likti patenkinta, kaip rasti madingus drabužius ir kt.

Apsirenk neutraliai ir patogiai

Turiu omenyje, jog einant apsipirkti, nesvarbu ar tai bus kuistukas ar parduotuvė – nesidėk ekstravagantiškų kelnių ar žydro sijono. Tam, kad matuodamasi drabužius suprastum ar tinka ir ar patinka, rinkis vienspalves, geriausia juodas, pilkas ar baltas kelnes, sijoną ir pan. Viršų taip pat patariu rinktis neutralų – blizgučius, įdomius raštus ir kt. pasilik derinimui, o apsipirkinėjimui apsirenk neutraliai ir patogiai. Neutraliai tam, kad kaip ir minėjau, matuojantis rūbą kiti apdarai netrukdytų, o patogiai – kad netingėtum drabužį matuotis. Nes jei reikia nusirengt ir apsirengt daug laiko – tikrai tingėsi eiti į matavimosi kabiną. Dėtis pvz. žydrą sijoną protinga tuo atveju, jeigu į parduotuvę eini su mintimi rasti kažką, ką nori būtent prie jo ir derinti. Tada tai tikrai naudinga ir šansai prašauti ženkliai sumažėja. 

patarimai devetu drabuziu parduotuveje

Matuokis matuokis matuokis

Žinai, kad drabužis ant pakabos atrodo kitaip nei ant kūno. Žinai ir tai, kad mintyse įsivaizduojamas apsirengimas taip pat apgauna neretai. Todėl kad ir ką ruošiesi pirkti – rekomenduoju pasimatuoti. Kaip rūbas tiks pamatysi tik pasimatavusi. Second hand‘uose drabužiai iš skirtingų laikotarpių, gamintojų ir šalių, todėl dydžiai neretai būna apgaulingi – jais nepasikliaunu ir nerekomenduoju tau. Tai gali būti tik gairė. Iš second hand parduotuvių, pavyzdžiui, mano spintoje dydžiai varijuoja nuo XS iki XL. Taip pat rekomenduoju matuotis tam, kad pajusti medžiagą ir išsiaiškinti ar ji patogi, nepersimato, kaip gula ir pan. Dažnai nepasimatavus drabužio ir jį nusipirkus seka nusivylmas – pavyzdžiui megztinis graužia, kelnės per trumpos, o sijonas persimato. Taip pat matuojantis daug daug lengviau aptikti defektus – skyles, sagų trūkumus, užtrauktukų būseną, dėmes ir kt. Ko nepastebi vartydama rūbą rankose, tikrai pastebėsi pasimatavusi. Nepatariu pirkti rūbo su dėmėmis – 90% kad jos neišplaunamos ir būtent todėl ir guli second hand‘e. 

Turėk viziją 

Nepatariu eiti į second hand „pasidairyti”. Neretai su tokiais pasidairymais nerandame nieko arba prisiperkame bet ko. Rekomenduoju turėti viziją, ką nori nusipirkti. Pavyzdžiui aš dažniausiai susigalvoju outfitą, kurį noriu atkurti. Tada su ta viziją lekiu į parduotuves ir ieškau to, ko man reikia arba panašaus į tai. Arba turiu tikslą susirasti baltus marškinius, juodas kelnes ir diržą. Su tokiu tikslu ir keliauju į parduotuvę. Palyginus apsipirkimus, kuomet vizija buvo ir kuomet ne – didžiulis skirtumas. Pavyzdžiui, nusipirktas leopardinis švarkas, nes buvo įdomus ir pagalvojau „o, koks fainas, gal kur priderinsiu” – niekur nepriderintas ir vargu ar kada tą padarysiu. Na, o baltas megztukas su sagutėmis, kuris puikiai buvo mano vizijoje prie odinio sijono – taip ir yra nešiojamas, skalbiamas ir vėl nešiojamas. Ir tai tik vienas pavyzdys, tokių buvo begalė, tempiau maišais, po to atidavinėjau ir mečiau maišais taip pat. 

kaip apsipirkti devetu drabuziu parduotuveje
deveti rubai patarimai

Jei abejoji – patikrink 

Jei second hand‘e sutinki tą įdomų drabužį, kuris fainas ir kitoks, tačiau dvejoji – pasitikrinti ar tau jo reikia labai paprasta. Mintyse su šiuo rūbu sudėliok bent 3 drabužių ir batų derinius iš jau turimų tavo spintoje. Jeigu niekaip nepavyksta – deja, tą įdomų drabužį ar kas tai bebūtų teks palikti. Kodėl? Todėl, kad didelis procentas, jog niekada jo neužsidėsi arba užsidėsi 1-2 kartus. Būtinai reikia bent 3 derinių – tai užtikrina, kad drabužis tinka prie tavo stiliaus, spintos ir bus panaudojamas lengvai be didelių pastangų. Kitu atveju – užims spintoje vietą ir tikriausiai atsidurs Vinted‘e. 

Savo spintos pažinojimas taip pat duoda naudos. Mes esame linkę rinktis panašius dalykus, kurie patinka, todėl žinoti, kas tavo spintoje – labai svarbu. Pavyzdžiui aš labai myliu leopardo raštą ir visada atkreipiu dėmesį į tokius drabužius. Kadangi spintoje turiu marškinius, palaidinę ir kt. dalykų su šiuo raštu, žinau, kad man tokių drabužių jau nebereikia arba turiu spręsti dilemą – ar šis naujas rūbas geresnis už turimą taip, jog turimu atsikratyčiau ir pakeisčiau šiuo nauju? 

Ėjimas į dėvėtų drabužių parduotuves yra savotiškas
"lobių ieškojimas" ir suteikia unikalią apsipirkinėjimo patirtį.

Taupyk laiką – pereik tik aktualias lentynas

Turiu omenyje tai, kad neverta second hand’e sklaidyti mėlynų, raudonų ar geltonų drabužių kabyklas, jei tu tokių spalvų niekada nesirenkti ir tai tau neaktualu. Galbūt šis patarimas savaime suprantamas, tačiau vis dar pastebiu savo draugėse, kad jos tai daro ir po to nusivilia, jog ilgų ilgiausiai neranda nieko, kas patiktų. Neverta knistis kelnių kabykloje, jei prioritetas sijonai ir atvirkščiai. Jau aktualias spalviškai ir pagal rūbo tipą lentynas rekomenduoju pereiti kruopščiai – skirstyti kiekvieną drabužį. Kodėl? Dažnai per drabužių gausą galime nepamatyti to vienintelio apdaro. Pati visuomet skiriu laiko peržiūrėti kiekvieną drabužį kabykloje ir jei kuo nors užkabina – pasiimti į matavimosi kabiną. Visos dilemos staigiai išsisprendžia pasimatavus ir pritaikius „jei nesuderinsiu, neimu” metodą mintyse. 

patarimai kaip apsipirkti

Domėkis tendencijomis

Mados sukasi ratu – išeina ir grįžta. Todėl norėdama būti madinga sek tendencijas ir pagal jas ieškok drabužių second hande. Pavyzdžiui, jei šį sezoną madinga oda, kailis, kutai, jojikių batai iki kelių, blizgučiai, smulkių langelių raštas, ilgos iki žemės ir uždaros suknelės, liemenės – viską tikrai rasi antrų rankų parduotuvėse. Svarbu tinkamai pasirinkti modelį sau – kad tiktų, kad būtų tinkamo dydžio ir kuo mažiau sunešiota bei tiktų prie tavo asmeninio stiliaus. Vieną vasarą buvo madingos basutės kvadratiniu priekiu – būtent tokias senutes radau Humanoje ir buvau madinga mergelė už kelis eurus. 

Mažiausiai ir daugiausiai sunešioti drabužiai

Iš praktikos pastebėjau, jog mažiausiai sunešioti ir geriausios būklės drabužiai iš antrų rankų kaip taisyklė būna – švarkai. Esu radusi visiškai naują United colors of Benetton juodą švarką už porą eurų. Jie nauji kainuoja nuo pusė iki kelių šimtų eurų. Taip pat galima rasti neblogos kokybės ir sijonų – kažkaip retai jie susidrožia, o aš esu jų mėgėja, todėl kaifuoju juos pirkdama po eurą ar du. Taip pat puošnios suknelės paprastai neturi defektų – juk jas tikriausiai kokia moteris ar mergina dėvėjo vos vienai progai vieną kartą. Žinom gi visos, kokios mes esam. Kokybe nepasižymi megztiniai, maikutės – tie einamieji rūbai, kurie nešiojasi kasdien. Juos kokybiškus rasti tikrai sudėtinga. Dar labai sunku rasti džinsus – dažniausiai jie būna giliai seno modelio, labai aptempti ir visai ne faini. Na ir batai – įmanoma, tačiau retai kada pasitaiko rasti. Priklauso ir nuo stiliaus, tačiau batų skyriai antrose rankose, kiek man teko matyti – mažiausi. 

Jei turi "gerą akį" apsiperkant dėvėtų drabužių parduotuvėse,
iš to gali užsidirbti: pirkti ir parduoti brangiau.

Naujas asortimentas

Didžiausia galimybė rasti kažką faino – kuomet antrų rankų parduotuvė atsiveža naują asortimentą. Jeigu užsuki į parduotuvę jau po kelių savaičių ar mėn. po paskutinio naujo užsivežimo – geriausi dalykai jau būna iššluoti. Aišku, priklauso kokia parduotuvė, kokiame regione ir koks tavo stilius, tačiau daugiau mažiau naujas asortimentas geresnis viskuo.  

Štai visi 8 patarimai iš manęs, kurių besilaikant tikrai galima gražiai ir madingai rengtis apsipirkinėjant iš antrų rankų. Derinant naujus ir senus rūbus galima kurti ne tik išskirtinį savo asmeninį stilių, bet ir sutaupyti bei padėti gamtai, pasauliui.

Kada paskutinį kartą lankeisi padėvėtų drabužių parduotuvėje?
Ar nusipirkai ką nors?

Atsakyk komentaruose!

2 pakomentavo:
2021-12-13

Jau kelis mėnesius nebuvau, vis kažkaip laiko neatrandu. O kai mišinį, tai dažniausiai grįžtų ne tuščiomis. Bet visada einu su tikslu ką pirkti. Irgi pagalvoju ko reiktų, arba noriu atkartoti kokį derinį. Dažniausiai humanose ir randu geriausius perliukus😍

2021-12-14

Atrask laiko 🙂 Man tai kaip terapija nuo visko 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: