/tema

Kaip aš atsikračiau įaugusių plaukų ir sudirgusios odos po skutimosi? Mano paslaptis!

kaip teisingai skusti kojas

Iki pat šių metų aš buvau ta mergina, kuri niekad neturėjo švelnių, be įaugusių plaukų kojų. Skusti man pavykdavo tik pažastis. Visa kita – didžiausias košmaras. Tačiau kai ką savo rutinoje pakeičiau ir dabar galiu džiaugtis ne tik švelniomis kojomis, bet ir visomis kitomis kūno dalimis. Tuojau pat papasakosiu viską nuo pradžių.

Trumpa priešistorė

Šalinti nuo savęs plaukus pradėjau galbūt 12-13 metų. Tokio amžiaus merginos, žinoma, dažniausiai perima tokius įpročius iš savo motinų. Deja ne visada merginos būna perėmę ir motinų odą, todėl tas pats būdas ar priemonė gali netikti. Skusti kojas pradėjau vienkartiniais skustuvais. Tais pačiais pigiausiais, kokius įmanoma rasti parduotuvės lentynoje. 

Ilgainiui pajutau, kad jie mano odą dirgino. Nors buvau mokinta, kad užtenka sudrėkinti ir galima skusti, man po to odą perštėdavo. Tada namuose atsirado skutimosi putos, kurios turėjo palengvinti procesą – nepadėjo. Vėliau pati ėmiau domėtis tai kaip teisingai reikia skusti tuos plaukus, kad po skutimosi nesijustum, lyg nusidyrusi odą. Internete abstu patarimų – išbandžiau visus. Išbandžiau prieš skutimą teptis įvairiausiomis nuo pigiausių iki brangiausių skutimosi putomis. Išbandžiau prieš skutimąsi teptis plaukų kondicionieriais, aliejais ir kitais kosmetiniais preparatais. Nieko. Tuomet mėginau pirma gerai išdrėkinti odą po vandeniu ir tik tada skusti. Nieko. Bandžiau įvairias rutinas, kuriose ir sausas šveitimas, ir grūdelių šveitimas ir kremai, ir visoks kitoks velnias. Nieko – odą peršti, ji raudona, jautri. O pabandžius pakartoti procesą kitą dieną (nes nu plaukai ant kojų auga žaibo greičiu) tai iš viso gali nusiverkt kaip skauda. Niekas nepadėjo.

skutimosi patarimai

Epiliacija ir plaukų šalinimo kremai

Trumpam pasidaviau – galvoju, skutimas ne man. Tada įsigijau epiliatorių – tokį prietaisą su daug pincetų, kurie braukiant per odą rauna plaukus. Skausminga procedūra, tačiau plaukus galėdavai pamiršti savaitę. Po procedūros kojos atrodydavo kai saulėje nusvilę – net melsvos nuo patirtos traumos. O plaukai labai įauginėdavo – po tokios procedūros turėdavau masiškai įaugusius plaukus, o kai kurie jų – užpuliuodavo po oda ir išsikeldavo spuogai. Kuriuos, žinoma, vėliau skusdama kojas dar ir nupjaustydavau. 🥲 

Metusi plaukų rovimą išbandžiau begales depiliacinių kremų – kur ale užtepi, palauki ir nuplauni su visais plaukais. Deja mano kūno plaukai tose vietose, kur man jų nereikia, yra tokie stori, kad po tokių kremų atrodydavau kaip apipešiota višta. Vienur nusiimdavo, kitur likdavo arba likdavo pavieniai. O tokių kremų kvapas, kol jie „dorojasi” su plaukais – griūk iš padų, smarvė, kurios neįmanoma apsikęsti ir vėliau išvėdinti! Greit mečiau tuos kremus ir vėl grįžau prie peiliukų. 

Išbandžiau visus vienkartinius ir daugkartinius peiliukus nuo pigiausio iki brangiausio. Su muiliukais ir su šveistukais, su trim ir su šešiais ašmenimis… kokių tik neteko pirkti. Bet skutimasis nors ir greita, ir patogu – nesusidraugavau. Tas sudirgimas man visai ne vaibas būdavo.

Netikėtas atradimas

Tiek visko išbandžius jau tikrai apima neviltis. Tačiau vieną dieną, skrolindama soc. tinklus aš pamačiau video, kur mergina pasidalijo savo plaukų šalinimo rutina. Ji, berods, striptizo šokėja, todėl aš tikrai ja pasitikėjau – šios profesijos moterys tikrai žino kaip nereikalingus plaukus pašalinti. O daug merginų internete ir klausė jos patarimo, nes video įrašuose, kur ji pusnuogė – nematyti nei vieno plauko, o oda kaip kūdikio net iš arti. 

Mergina papasakojo, kad ji neskuta savo odos peiliukais, o tai daro plaukų trimeriu. Patikino, kad nebus jokio odos sudirgimo, o skusti plaukus galėsi net ne duše, o bet kur, bet kada. Mane, žinoma, labai sudomino ir nutariau pabandyti – juk tokio dalyko dar nebandžiau! 😁 

Pirmiausia pasirinkau pigesnį variantą

Kadangi nežinojau ar man plaukų trimeris pasiteisins, nusprendžiau daug į šį prietaisą neinvestuoti. Pasirinkau pigų variantą – galvoju, pabandysiu ir, jei pasiteisins, būtinai investuosiu į kažką kokybiškesnio. 

Nusipirkau šį:

Moteriškas skustuvas Braun Silk Epil LS 5160 WD

Kur pirkta: www.senukai.lt | Sumokėta: 24.99 €

Patiko, kad vandeniui atsparus ir galima laisvai maudantis duše naudotis. Patiko, žinoma, kad veikia su baterijomis ir tai, jog nebrangus. 

braun silk epil apzvalga

Likau maloniai nustebinta

Panaudojau šį daiktą ant sausos odos, vat tiesiog – kurjeris atnešė, išsipakavau, pakėliau kelnes ir pavariau ant vienos kojos. Prekės aprašyme rašoma, jog taip galima ir oda neliks sudirgusi, todėl šitai man ir labiausiai knietėjo patikrinti.

Ir ką – galiu pasakyti, kad pagaliau skutuosi ir brūžinu šiuo daiktu kojas, bikini zoną kiekvieną dieną ir oda nesudirgusi! Neikiek neparausta, plaukai neįauga. Nereikia nei tų ilgų procesų, nei papildomų kažkokių putų ar kitų dalykų – įjungi, pabrūžini, išplauni peiliukus nuėmus antgalį, padedi džiūti, pasitepi kojas bet kokiu naudojamu kūno kremu ir džiaugiesi švelniomis be plaukelių kojomis. Ir kas man svarbiausia – brūžini kiekvieną dieną be jokio diskomforto. ❤️

Viskas tobula, išskyrus…

…tai, jog su šiuo daiktu nusiskusti yra ilgesnis procesas, negu su įprastu vienkartiniu peiliuku. Su peiliuku ten būna viens du ir nubrūžini tas kojas, o su šiuo plaukų trimeriu reikia skirti daugiau laiko. Ypač kitą dieną, kai plaukeliai dar trumpi. Jeigu su skustuvu abi kojas galiu nusiskusti per 1 minutę, su šiuo aparatu – per kokias 10 min. Taip, tai yra dešimt kartų ilgiau, tačiau skamba baisiai tik statistiškai į tai žiūrint. Aš mieliau skiriu dešimt kartų ilgiau savo laiko, tačiau skutimas daug malonesnis, patogesnis, nereikalaujantis jokio pasiruošimo, nebūtinas dušas, o po procedūros – jokio diskomforto ar paraudusios, sudirgusios odos. Kas gali pasigirti neperšenčia ir nesudirgusia bikini zona be plaukų? 😉 Pamenu net maudymosi kostiumėlį bijodavau užsidėti – reikėdavo rinktis: arba kyšantys plaukai arba raudona zona aplink maudymosi kelnaites. 😂

Ką dar paminėčiau prie šiokių tokių minusų – šis trimeris gan garsiai veikia. Tyliai pašalinti plaukelių nepavyks, jis gan garsiai burzgia, kai įjungtas. Būtent dėl to, nusipirkusi ir išbandžiusi šį daiktą, įspėjau savo vaikiną, kad nusipirkau ne vibratorių ir kad kai vonioje užsidarysiu keliolikai minučių nemanytų, jog ten darau kažką tokio. 😁

Dabar norėčiau dar geresnio

Turėdama būtent šį skustuvą, dabar norėčiau geresnio – gal su daugiau skutimo galvučių ar dar kokio nors patogesnio, kokybiškesnio, jeigu tokių yra. Tačiau kol kas nesidomėjau ar yra didelių skirtumų tarp jų anatomijos ir gamintojų, bet tai tikrai yra mano to-do sąraše. Sumokėčiau penkis kart daugiau jeigu man kas nors pažadėtų, kad va šitas – dar labiau palengvins plaukų šalinimo procesą! 

Tikiuosi, kad įrašas buvo naudingas. Jo moralas – mes visos esame tokios skirtingos ir tai, kad Tau netinka ir neveikia dalykai, kurie veikia daugumai, nereiškia, jog kažką darai blogai. Reikia nepasiduoti ir ieškoti tinkamiausio asmeniškai varianto. Net jeigu tai yra toks paprastas dalykas kaip plaukų skutimas. 

6 pakomentavo:
2022-02-08

Labai geras strapsnis! O su tuo iš senukų skustis neskauda? Kokį dabar pirktum? 🙂

2022-02-09

Skustis visiškai neskauda! Neskauda ir po skutimosi! Esu patenkinta labai, dabar rinkčiausi pakraunamą 🙂 Nes šis – su baterimojis ir jos neatlaiko ilgai, dvi DURACEL atlaikė gal 10-12 (tiksliai nepaskaičiavau) sesijų. Tai gan didelis baterijų vartojimas gaunasi 🙁

2022-02-09

Idomu. Reikės išmėginti, nes iki šiol naudojau tik paprastus skustukus, biški užknisa 🙂

2022-02-09

Mane ir užknisa, ir žaloja, tai belekaip džiaugiuosi radusi sprendimą)

2022-02-08

Atrodo ką tik iš norų sąrašo išbraukiau visus punktus ir jis vėl pasipildė… 😀 man kilo klausimas – ar „paima” plaukus arti odos? Nelieka juodų taškelių? 🤭

Beje, ši vieta patiko labiausiai: „Deja mano kūno plaukai tose vietose, kur man jų nereikia, yra tokie stori, kad po tokių kremų atrodydavau kaip apipešiota višta.” 🤣 taip pažįstama!

2022-02-09

Skustuvas paima plaukus tikrai gan arti, ta prasme, gerai ir nuoširdžiai pabrūžinus – kojos švelnios, bet… turiu nuoširdžiai pasakyti, kad taškelių nors ir nelieka, plaukai išlenda greičiau nei po peiliukų skutimo. Tai tie taškeliai pasirodo jau rytoj, bet aš tada vėl pabrūžinu – nes nesudirgusi oda ir dzin, galiu brūžintis 😀 o su peiliukais negalėdavau, kitą dieną vadinamasis „razor burn” būdavo toks stiprus, kad negaliu net priliest odos su peiliu vėl 🙁

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: