/tema

Kodėl kai kurios pudros oksiduojasi ir tampa oranžinės? + Patarimai kaip to išvengti!

kodel pudra oksiduojasi

Ką tik išsitepus veidą skysta pudra atrodo, kad atspalvis idealus, tačiau po kažkiek laiko veidas tampa neatpažįstamai oranžinis. Yra tekę tai patirti? Man taip pat yra tekę tai patirti, tačiau tada galvojau, kad tiesiog niekam tikus pudra. 😁 Ir visai neseniai man tai nutiko vėl – tik šį kart, su makiažo pagrindu, kuris niekada to… nedarydavo man?? Todėl nutariau panaršyti internetą ir išsiaiškinti kas čia per reakcija. 

Ir žinoma, atrastos informacijos ir atsakymų į išsikeltus klausimus nepasilieku tik sau ir noriai dalinuosi su tavimi. 🤭 

Visų pirma – kas tai yra oksidacija? 

Žodyne žymima, kad oksidacija – junginių reakcija su deguonimi. Ir ilgą laiką toks apibrėžimas/paaiškinimas buvo numeris vienas. Tačiau mokslininkai praplėtė šią sąvoką, kadangi buvo išsiaiškinta, jog oksidacija gali įvykti ne tik reaguojant su deguonimi, bet ir kitais elementais, pvz. fluoru ir pan. 

Tai jeigu taip paprastai ir grįžtant prie mūsų temos, makiažo pagrindo oksidacija tai yra reakcija, kuomet kažkokia reaktyvi sudedamoji dalis (skystoje pudroje) sureaguoja su deguonimi ar kitu oksidantu. 

kodel pudra tapo oranzine

Ką vadiname „oksidacija” makiažo pasaulyje?

Kai makiažo pasaulyje yra sakoma, kad „makiažas oksidavosi” paprastai tai reiškia, kad užteptas makiažo pagrindas ant veido tapo tamsesnis arba įgauna oranžinį atspalvį. Tai gali nutikti per kelias minutes arba per kelias valandas po aplikavimo ant veido. 

Remiantis rasta informacija, skysta pudra oksiduojasi dėl keletos pagrindinių priežasčių:

– Makiažo pagrindo sudedamoji dalis – geležies oksidas – reaguoja su ore esančiu deguonimi.
– Makiažo pagrindo sudedamosios dalys yra veikiamos jūsų odos PH.
– Makiažo pagrindo sudedamosios dalys yra veikiamos ant veido esančių aliejų (sebumo).

Reakcija su geležies oksidu

Makiažo pagrindas patamsėja, tampa labiau oranžinis, kuomet geležies oksidas reaguoja su ore esančiu deguonimi. Geležies oksidų – vienokių ar kitokių paprastai būna visuose makiažo pagrinduose, todėl to išvengti beveik nėra kaip. Tiesa, vieni oksidai su deguonimi reaguoja labiau, kiti mažiau, todėl gali būti ir pasiteisinęs mano spėjimas, kad oksiduojasi nekokybiška pudra. 😁 Ar ten ju formuluotė ne iki galo išdirbta ar panaudota netinkama oksidų koncentracija – spręsti ne man, tačiau panagrinėk sudėtį pudros, kuri oksiduojasi. Gali rasti įvairių geležies oksidų – vadinasi sudėtyje jie paprastai iron oxides, pvz.: 

Maybelline Fit Me Matte+Poreless Foundation skystos pudros sudėtis

Taigi, jei ši pudra oksiduotųsi ant tavo veido, būtų galima šių oksidų vengti kitoje pudroje ir palyginus sudėtis pažiūrėti, ar jų ten taip pat nėra ir tokiu ieškojimo būdu atrasti pudrą, kuri nesioksiduoja. 

Reakcija su odos PH

Makiažo pagrindas patamsėja, tampa labiau oranžinis, kuomet odos PH yra per rūgštus. Būtent todėl reikėtų, mano nuomone, pirmiausia atkreipti dėmesį į tai – galbūt būtent odos padidėjęs rūgštingumas skatina pudrą keisti savo spalvą. Ypač mano atveju, kai makiažo pagrindas niekada nesioksiduodavo, o dabar – tapo oranžinis. Manau, kad būtent tai gali būti susiję. 

Ką daryti? Patariama naudoti odos PH reguliuojančias kosmetikos priemones – tonikus, kremus ir pan. Bei! Susirūpinti, kad galbūt yra pažeistas odos apsauginis barjeras ir reikia imtis papildomų veiksmų jam atstatyti – dalinuosi patarimais (juos rasi čia), kuriuos siūlo MANO kosmetikos gamintojai. 

Reakcija su odos riebalais (sebumu)

Makiažo pagrindas patamsėja, tampa labiau oranžinis, kuomet sureaguoja su ant odos esančiais riebalais. Jeigu tai yra tik paūmėjęs susiriebalavimas – pirmiausia imčiausi tvarkyti odą – gal per daug ją sausini netinkamais produktais, galbūt tavo kasdienėje kosmetikoje gausu alkoholio ir pan. O jeigu tiesiog turi riebią odą kaip aš ir to riebumo atsikratyti neišeis nie-ka-da, yra pora triukų:

Reikėtų naudoti makiažo bazę, silikonų pagrindu. Ji nesusigeria į odą, o sukuria plėvelę, papildomą sluoksnį tarp odos ir makiažo pagrindo, todėl tai puikus būdas „neleisti” makiažo pagrindui santykiauti su odos riebalais arba sumažinti kontaktą kiek įmanoma labiau. 
Pastovus pasidpudrinimas sausa pudra irgi gali padėti. Pudra sugers besiskiriančius odos riebalus ir neleis jiems maišytis su makiažo pagrindo sudedamosiomis dalimis. 

Dar keli patarimai

Dar radau keletą patarimų, kurie gali padėti mus apsaugoti nuo pudros oksidavimosi.

– Pavyzdžiui, patariama neaplikuoti makiažo pagrindo rankomis, nes tai gali paskatinti oksidaciją (dėl aliejų ir kt. dalykų, esančių ant rankų). Geriau naudoti šepetėlį arba kempinėlę. 
– Sakoma, kad vandens pagrindo (be aliejinės) skystos pudros linkusios mažiau oksiduotis. Taigi, reikėtų pasirinkti makiažo pagrindą, kurio sudėtyje nėra aliejų – galbūt tai išgelbės visą situaciją? 

Ką išbandžiau pati?

Aš turėjau įtarimų, kad man pudra oksiduojasi dėl to, kad parūgštėjo odos PH. Todėl, kad oda atrodė keista, raudona, sudirgusi. Nebenaudojau jokių aktyvių odos priežiūros ingredientų ir kelias savaites taikiau tik prausiklis-lengvas drėkiklis-SPF formulę ir nieko daugiau. Taip padariusi laimėjau ne tik gražesnę odos išvaizdą, bet ir mažesnį sebumo kiekį (kadangi stresuojanti oda jo išskiria daug daugiau). Pudra gal atrodė šiek tiek geriau, tačiau man pasirodė, kad vistiek oksiduojasi. Tada patikrinau galiojimo laiką – liko mėnuo. Įtariau, kad gal jau pagedo makiažo pagrindas ir jį išmečiau. 😁 Nes radau ir tokios info, kad pudra gali tokius dalykus pradėti krėsti baigiantis galiojimui, nes kosmetikos galiojimas baigiasi – vadinasi, pradeda irti produkto formuluotė. O be teisingos ir saugios formuluotės produktas yra nieko vertas ir net pavojingas. 

Labai tikiuosi, kad mano pasidalinta informacija padės tau atrasti pudros oksidacijos priežastis ir jas išspręsti! 😊☝️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: