/tema

Kaip valyti ir dezinfekuoti makiažo produktus ir įrankius? Naudingi patarimai

Tavo makiažo produktų ir įrankių priežiūra bei užtikrinimas, kad visos kosmetikos priemonės būtų tinkamai išvalytos turėtų būti svarbi tavo grožio rutinos dalis. Štai keletas priežiūros ir higienos patarimų, kuriais tu turėtumei vadovautis:

Norint išvengti odos problemų reikia, kad makiažas būtų švarus ir higieniškas. Nešvarumai, riebalai ir bakterijos gali kauptis tavo pudros kempinėlėje, makiažo šepetėliuose ir net lūpdažyje. Naudojant nešvarius produktus ant veido gali atsirasti odos sudirginimas, paraudimas, bėrimai, užsikimšusios poros, inkštirai, balti spuogai, milija ir net aknė. Taip pat gali padidinti ligų tokių kaip: konjunktyvitas, stafilokokas, grybelinės infekcijos ir lūpų pūslelinės riziką. Grožio ekspertai sako, kad makiažą reikia dezinfekuoti kartą per dvi savaites. Šepetėliai ir blendinimo kempinėlė turėtų būti plaunami bent kartą per savaitę. Plastikinius ar metalinius įrankius  taip patreikėtų dezinfekuoti bent jau kartą per savaitę.

Keletas patarimų:

Makiažo šepetėliai

Savo šepetėlius laikyk švarius, be pagrindo ar akių šešėlių likučių. Norint greitai išvalyti naudok šepetėlių valiklį ar rankšluostinį popierių. Kad pašalintum makiažo likučius tarp šerelių, nuplauk makiažo šepetėlius vėsiu arba drungnu vandeniu ir šepetėlių valikliu. Plaunant juos pasuk šerelius delne ar specialioje lentelėje su grioveliais, kad šeriuose neliktų nešvarumų. Skalauk tol kol jie atrodys švarūs. Baigus plauti padėk ant rankšluosčio ar popieriaus ir lauk kol jie išdžius.

Makiažo kempinėlės

Makiažo įrankiai, tokie kaip blendinimo kempinėlės po kiekvieno naudojimo turi būti palikti taip, kad išdžiūtų, nes kitaip gali atsirasti pelėsis.

Norint kempinę išvalyti, švelniai išspausk kempinę po tekančiu vandeniu, kol ji visiškai sušlaps. Ant kempinėlės užpilk makiažo valiklio arba įtrink tiesiog muilo gabaliuką. Gerai pamasažuok kempinėlę, spaudžiant ir stumiant ją į delną pamaigyk. Skalauk tol, kol iš kempinėlės bėgs švarus, neputojantis vanduo ir palik išdžiūti.

Skysta pudra

Jei techniškai negali nuvalyti daiktų, pvz., skystos pudros, geriausias būdas palaikyti higieną yra nemirkti į ją pirštų. Norint pasiekti gaminį, naudok švarų vatos tamponą, kempinėlę ar mentelę, tačiau pasirūpink, kad į buteliuką nepatektų joks daiktas, turėjęs sąlytį su oda. Tai, žinoma, galioja makiažo pagrindams, kurie yra atviri ir neturi pompinio dozatoriaus.

Lūpų dažai ir pieštukiniai maskuokliai

Naudojant nedidelį vatos diskelį, nuimk ploną sluoksnį lūpdažio ar maskuoklio. Tada atvirą vietą apipurkšk izopropilo alkoholiu, kad ją dezinfekuotum. Nuvalyk arba leisk išdžiūti ore. Tai daryti idealiausia yra kartą per savaitę.

Pieštukai

Prieš kiekvieną naudojimą akių ir lūpų pieštukus nudrožk. Jei naudoji ištraukiamas priemones prieš naudojant papurkšk alkoholiu ant vatos gabaliuko ir nuvalyk pieštuko galiuką.

Spaustos pudros produktai

Purvas ir aliejus gali kauptis ir ant tavo sausų makiažo produktų, tokių kaip akių šešėliai, skaistalai, bronzantai ir presuota pudra. Naudojant sviestinį peilį, švelniai nubrauk ploną produkto sluoksnį. Tada papurkšk šiek tiek alkoholio ir leisk išdžiūti.

Tai kada paskutinį kartą valei savo makiažo įrankius ir produktus? Jei neprisimeni, protinga būtų išsiimti visas savo grožio priemones ir jas dezinfekuoti dabar. 😁☝️

Autorė - Rusnė

Autorė - Rusnė

Šį straipsnį prašė Influx tinklaraščio viešnia. Ir tu nori sukurti turinio Influx tinklaraščiui? Rašyk info@influx.lt

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: