/tema

Kaip teisingai prausti veido odą? Atsakymai, remiantis ekspertų nuomone

Žinoti kaip tinkamai nusiplauti savo veidą gali pakeisti jūsų odos būklę. Tai valymo rutina, kurią rekomenduoja dermatologai.

Tai gali atrodyti visai paprasta, bet žinoti, kaip tinkamai nusiplauti veidą, gali reikšti skirtumą tarp geros ir puikios odos. Atrodo akivaizdu: naudojame šiek tiek vandens ir prausiklį. Tačiau jei turite odos problemų, tinkamas valymas gali turėti geros įtakos jūsų odos būklei. Veido prausimas yra neatsiejama grožio rutinos dalis. Jo priežiūra, kasdienių nešvarumų ir makiažo pašalinimas leidžia odai atsinaujinti ir taip sumažina odos išsausėjimą, odos porų užsikišimą ir kitas problemas.

Dermatologai pataria, kad net nenaudojant makiažo, veidą visiems prausti yra itin svarbu ir ryte, ir vakare.

Kaip tinkamai nusiplauti veidą? 

Vakaras. Pirmiausia, jei esate pasidažiusi, visiškai pašalinkite savo makiažą makiažo valikliu – jį stropiai įmasažuokite ir skirkite dėmesio žandikaulio linijai, vietoms prie nosies ir plaukų linijos. Nuplaukite valiklį vandeniu ir naudojant rankšluostinio popieriaus lapelį, odą tapšnojant nusausinkite.

Rytas. Pakanka vieno valymo vienu produktu. Tačiau dienos pabaigoje – jei naudojate makiažą ir SPF –  kruopštus “dvigubas valymas” yra protingas pasirinkimas. Tai pašalins produkto sankaupas ir nešvarumus. 

Bet kas yra “dvigubas valymas”? Tai tiksliai taip, kaip ir skamba: valymas du kartus.

Nusiplaukite rankas

Tai gali atrodyti nereikšminga, bet norint išvengti bakterijų plitimo, labai svarbu yra nusiplauti rankas. Kiekvieną dieną mes liečiame nešvarius paviršius, telefonus, durų rankenas, todėl nuo ten „surinktos“ bakterijos gali patekti ant veido ir pridaryti odai problemų. 

 

Pirmas valymas – pašalinkite akių makiažą

Jei naudojote makiažą, pradėkite dvigubą valymą nuplaudami jį, ypatinga dėmesį skirkite akių makiažui. Naudokite akių makiažo valiklį, bet venkite naudoti veido servetėles.

Pasak dermatologų, valomosios veido/makiažo šalinimo servetėlės tik perkelia ir stumdo nešvarumus, riebalus ant veido odos iš vienos vietos į kitą. Taip pat naudojant tokias servetėles odą reikia stipriau trinti tam, kad būtų nuvalytas makiažas, o odos grubus trinimas prisideda prie jos sudirgimo ir greitesnio raukšlėjimosi.

 

Antras valymas – naudokite prausiklį

Sėkmingai nuplovę makiažą antrajam valymui naudokite kitą jūsų mėgstamą veido odos prausiklį ir paskirstykite ant veido, vėliau – kruopščiai nuplaukite drungnu (ne karštu) vandeniu.

 

Drėkiklis

Užbaikite valymą drėkinamuoju kremu arba nakčiai skirta odos priežiūra, skirta palikti ant odos. Tai gali būti serumas, kremas arba veido aliejus. 

Šis svarbus veiksmas užtikrina drėkinimą ir pradeda veikti ant jūsų odos per naktį – tada, kada oda aktyviai regeneruojasi ir „tvarkosi“. Jei turite itin riebią odą, galbūt praleidžiate šį veiksmą, tačiau beveik visi dermatologai rekomenduoja po valymo bet kokio tipo odą sudrėkinti.

Kaip dažnai reikia plauti veidą?

Veidą reikėtų plauti kiekvieną dieną ryte ir vakare, net jei nesate pasidažiusi.

Vakarinis prausimasis yra ypač svarbus, nes jis paruoš jūsų odą problemų sprendimo kosmetikos priemonėms suveikti tol, kol jūs miegate. 

 

Ar galiu veidą plauti tik vandeniu?

Kai kurie žmonės savo veidą gali tiesiog nuplauti vandeniu ir oda jusis įtempta bei sausa. Tokiu atveju yra rekomenduojama naudoti gana švelnų veido odos prausiklį. 

Verta pagalvoti, kad plovimas tik vandeniu nešvarumų ar makiažo efektyviai nepašalina. Jei jūsų oda itin jautri, pabandykite naudoti raminamąjį prausiklį, kad tinkamai išvalytumėte odą be jokio diskomforto.

Rusnė

Rusnė

Šį straipsnį prašė Influx tinklaraščio viešnia. Ir tu nori sukurti turinio Influx tinklaraščiui? Rašyk info@influx.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: