/tema

Kuriuosi kapsulinę spintą: 1 žingsnis – asmeninio stiliaus nusistatymas

kapsuline spinta

Pagaliau pribrendau šiam reikalui. Ilgai atidėliojau, tačiau išsikeldama sau 2022 metų tikslus pagaliau įtraukiau ir šį – kapsulinės spintos kūrimą. Supratau, kad be jos – visiškai esu pasimetusi savo spintoje, nesuprantu nei ką rengtis, nei kaip, o kai ateina laikas kažkur eiti, mindžikiuoju prie spintos per ilgai. Metas tai pakeisti. 

Kas yra ta kapsulinė spinta?

Tai yra nedidelė klasikinių, tau tinkančių ir tavo stilių atitinkančių drabužių kolekcija. Sakydama klasikinių neturiu omenyje tokio stiliaus. Turiu omenyje bazinius drabužius, kurie sudaro kiekvieno drabužių derinio pagrindą. Tik turėdamos pakankamą bazinių drabužių kiekį, visada turėsime ką apsirengti. 

Kokios problemos kyla neturint pakankamai bazės?

Oi, viena didžiausia ir jau mano minėta problema – per ilgas laikas, praleistas prie spintos durų, ieškant ir galvojant ką šiandien rengtis. Man jau nusibodo tarnauti savo spintai, valandą ieškoti TO derinio ir galų gale palikus namus vistiek likti nepatenkintai apie tai, kaip atrodau. Kita problema – sunku susikurti stilingą derinį. Ypač, kai neturi gerų drabužių derinimo įgūdžių. Pripažinkim, ne visos mes esam stilistės ir ne visoms tokiom reikia tapti. Aš, savo ruožtu, visiškai ne stilistė ir man rengtis labai sunku. Gal dėl to, kad mano spintoje – tiesiog bardakas, per daug skirtingų dalykų, raštų, o pusė iš spintoje esančių rūbų man net netinka/nepatinka. Kita problema – nežinau ką pirkti ir prisiperku nesąmonių. Nesuprasdama savo stiliaus, nežinodama sav spintos krypties visada prisiperku nesąmonių, kurių po to nenešioju. 

kas yra kapsuline spinta

1 žingsnis – asmeninio stiliaus išsigryninimas

Skyriau laiko suprasti, aiškiai suprasti – koks mano stilius. Ne, nebandžiau sau klijuoti jokios etiketės – sportinis, elegantiškas, kalsikinis ir t.t. Ne. Mano stilius per daug įvairus, turintis detalių iš visokių kategorijų, todėl priskirti save tik kažkokiai vienai – per daug siaura. Be to, mergina spintoje turi turėti ir klasikinę juodą suknelę ir treningus – čia jau priklauso nuo to, ką gyvenime veiki, o protingos damos žino, kad rengtis reikia pagal veiklą – grybauti neiname su klostuotomis kelnėmis, o į darbo pokalbį nesirenkame velvetinio treningo. 

Kaip aš ieškojau savo stiliaus?

  1. Pirmiausia padariau labai paprastą dalyką – atsisėdau, pasiėmiau popieriaus lapą ir susirašiau spalvas, su kuriomis jaučiuosi gražiausiai, kurios atspindi mane ir man patinka, į kokios spalvos drabužius dažniausiai atkreipiu išskirtinį dėmesį ir labiausiai gėriuosi. 

  2. Tada parašiau ko nemėgstu dėvėti. Tada parašiau ką mėgstu dėvėti labiausiai ir su kokiais rūbais jaučiuosi gerai, pasitikiu savimi.
     
  3. Atkreipiau dėmesį ir į tai, kokias savo kūno dalis mėgstu pabrėžti, o kurias dažniausiai noriu akcentuoti mažiau

  4. Peržvelgiau spintą ir surašiau drabužius/batus/aksesuarus ir t.t. kurių niekada nebuvau niekur užsidėjusi arba tai padariusi tik kartą ir nepatiko.

  5. Susikūriau aplankalą Pinterest’e ir į jį dėjau visus man patinkančius drabužių derinius. Prisidėjau ~600 derinių. Žinoma, ne vienu prisėdimu. 😁

  6. Iš visų derinių dar kartą į atskirą aplankalą susidėjau tuos, kurie visiškai atitiktų mano anksčiau lape susirašytus kriterijus: spalvos, ką mėgstu ir ko ne, kokias kūno dalis akcentuoja, kurias ne ir t.t. 

  7. Pagal tuos pačius kriterijus susitvarkiau spintą – negailestingai atsikračiau visko, kas neįėjo nei į vieną kriterijų arba buvo niekada nedėvėta. 

  8. Kriterijus įsiminiau, visada turiu prieš nosį ir jais vadovaudamasi perku. Jeigu drabužis neatitinka bent vieno kriterijaus iš man svarbių – neperku ir nenešu kabinti į spintą. 
kapsulines spintos kurimas

Štai kaip atrodo mano kriterijai:

SPALVOS, TEKSTŪROS, RAŠTAI

Spalvos – juoda, balta ir įvairūs pilki, rudi, nude bei mėlyni atspalviai (pvz. džinso spalva, mėlyni klasikiniai marškiniai ir pan.)

Raštai – smulkūs, geometriniai, langeliai ir pan. Taip pat tokių spalvų, kokios ir pasirinktos spalvos.

Tekstūros – džinsas, dirbtinė oda, stulpeliai, šilkas/satinas, klostės. 

PRIE PUNKTO „KĄ MĖGSTU IR NEMĖGSTU DĖVĖTI” PARAŠIAU:

Mėgstu – patogius drabužius ir avalynę, minimalius, vienos spalvos, vidutiniškai prigludusius, aukso spalvos papuošalus ir kitas detales, sijonus ir sukneles.

Nemėgstu – per daug atvirų drabužių, pernelyg aptemptų drabužių, avalynės aukštais kulnais, labai trumpų sijonų ar suknelių, spalvų, trumpų palaidinių (croptopų), permatomų rūbų, pernelyg apdribusių drabužių, kepurių, skrybelių, sidabrinės spalvos papuošalų ir detalių.

KITI PASTEBĖJIMAI:

Mėgstu rengtis santykiu 50/50: kažkas derinyje turi būti itin moteriško, seksualaus, bet kita dalis turi būti paslaptingesnė, vyriškesnė, laisvesnė. Jeigu deduosi sijoną, viršų renkuosi pvz. marškinius. Jei drabužis atveria iškirptę, renkuosi santūresnę apačią ir pan. 

Patinka minimalūs, tačiau ne nobodūs drabužiai: pasižymintis įdomesniu kirpimu, tekstūra, dekoltė sritimi, dekoru. 

Mėgstu mini skareles ir aksesuravimąsį jomis – rišti tant galvos, kaklo, vietoje diržo ar prie rankinės.

Vertinu patogumą ir praktiškumą – retai aviuosi nepatogius batus ar pvz. bodžius, vientisus kombinezonus – su jais sunku tualete. 😁

Patinka švarkai. 

Pabaigai – mano inspiracijos

Na ir pabaigai paliksiu galeriją derinių, kuriuos atsifiltravau ir laikau savo siekiamybe. Daugiau mažiau supratau ką turiu rinktis, kad galėčiau rengtis būtent taip, kaip noriu. 

Kitoje įrašo dalyje planuoju pasidalyti tai kokie gi baziniai yra mano stiliaus drabužiai, avalynė ir kiek ko aš planuoju pirkti ir turėti. 

O kaip tau sekasi draugauti su savo spinta?

Pasidalink komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: