Tai kaip ten? Galima, negalima, kokia kosmetika traktuojama kaip skystis, kokia jau ne? Kad keliauti būtų smagu – sukūriau šią atmintinę, kuri leis nepasimesti informacijos gausoje ir pasiimti mėgstamą kosmetiką kartu su savimi. 😊☝️
Ši atmintinė yra skirta rankiniam bagažui – kuprinytei/lagaminiukui, kurį nešiesi su savimi kartu į lėktuvo saloną ir kuris turi pereiti patikrą.
Reikalavimai kosmetikai, gabenant ją rankiniame bagaže
Tam, kad oro uosto apsauga nekonfiskuotų tavo kosmetikos, kvepalų ar kitų grožio priemonių, reikia laikytis tam tikrų reikalavimų. T.y. skysčiai negali būti didesnės nei 100 ml talpos. 150 ml tonikas? Persipilk produktą į mažesnę talpą, nes rizikuoji jo netekti. Parduotuvėse galima įsigyti ir kelioninius indelius, į kuriuos tilps leidžiamas priemonės kiekis.
Visi skysčiai turi tilpti į vieną standartinės kosmetinės dydžio, permatomą maišelį ar kosmetinę. Tai reiškia, kad kosmetinė, kurioje yra visa skysta kosmetika, turi būti permatoma ir turi būti matomas jos turinys.
Dažnai painiojamas dalykas – skysčiai nebūtinai turi būti supilstyti į permatomus kelioninius buteliukus – buteliukai gali būti ir nepermatomi, jie tiesiog turi neviršyti 100 ml ribos. Permatoma turi būti kosmetinė/maišelis, į kurį viskas yra sudedama.
Visada kelionėse labai praverčia produktų miniukai – juos taip pat galima rasti parduotuvėse, kai kur yra net spec. stendai, kur galima rasti tik kelioninius produktų dydžius. Tai galima pamėgtų ir naudojamų produktų pasieškoti mažose tarose ir nereikės perpylinėti. 😊☝️
Kvepalus vežtis – nepamainomas dalykas yra pildomi kvepalų purkštukai. Pasipildome ir vis kelionę turime su savimi savo mėgstamiausią aromatą ar kelis. 😊 Be rizikos sudaužyti buteliuką ir taip sutaupant vietos.
Iš tikro šitos talpos kvepalams praverčia ne tik keliaujant – labai patogu turėti tokią talpą ir tam, kad galėtum kvepalus įsimesti į rankinę ir atnaujinti kvapą dienos eigoje. 😁 Nes gi tikrai 100 ml kvepalų buteliuko tašėj nesitampysi. 😂
Kurie kosmetikos dalykai yra laikomi skysčiu?
Tai kokie gi kosmetikos produktai yra laikomi skysčiu ir kuriuos reikėtų krauti į tą permatomą kosmetinę? Realiai tai viskas, kas nėra sausa/pudriška ar kieta. 😁
Skysčiu yra laikoma, 100 ml ir permatomos kosmetinės taisyklė taikoma:
– Skysti lūpų dažai, blakstienų tušas, skystas makiažo pagrindas (skysta pudra), skystas akių pervedimas, lūpų blizgis ir pan.
– Šampūnas, kondicionierius, skystas muilas, dušo želė, dušo pienelis, dušo aliejus ir pan.
– Plaukų želė, plaukų lakas ir kt. skystos plaukų formavimo priemonės
– Losjonai nuo saulės, losjonai deginimuisi, losjonai po deginimosi ir kt. losjonai
– Skysti lūpų balzamai ir kitos skystos priemonės lūpų priežiūrai
– Dantų pasta ir dezodorantas
– Medicininiai tepalai ir trinktūros
– Kontaktinių lęšių skystis
– Nagų lakai
– Kvepalai
– Visos odos priežiūros priemonės: kremai, serumai, geliai, prausikliai, prausimosi putos, losjonai, kūno sviestai ir pan.
Pagal viską, kas yra bėgu – tas yra skystis. Net jeigu atrodytų, kad kremas kaip ir nėra skystis, tačiau jis yra bėgus – ne kietas darinys. Būtent šia konsistencijos taisykle ir reikėtų vadovautis ir viskas, kas bėgu – pakuoti į iki 100 ml dydžio talpas bei krauti viską į 1 permatomą maišelį. Primenu, kad viskas turi sutilpti į vieną permatomą maišelį/kosmetinę. Kosmetinė, maišelis turi užsidaryti/užsitraukti/užsirišti ir nebūti atviras.
Kokie grožio dalykai yra draudžiami rankiniame bagaže?
Visiškai negalima į rankinį bagažą dėtis:
– Nagų karpymo žirklutės
– Nagų dildė (ta metalinė, aštriu galu)
– Šukos smailiu galu (tos kurios turi rankenos pusėje smaigalį, pvz. čia kaip atrodo)
– Barzdaskutė-peilis (pvz. kaip atrodo)
Ar galima į rankinį bagažą dėti plaukų laką, sausą šampūną?
Galima, tačiau taikomos lygiai tokios pat taisyklės kaip ir skysčiams – ne didesnė nei 100 ml talpa ir turi tilpti į tą patį vieną permatomą maišelį, kuriame yra visi skysčiai.
Tiesa, aš aerozolius gal bijočiau vežtis. Trumpa istorija – pernai, skrendant į Graikiją, įsidėjau į registruojamą bagažą savo mėgstamas prausimosi putas. Nuvykusi į viešbutį ir iškrausčiusi lagaminą pastebėjau, kad mano visos putos išsiliejo į lagaminą. 😂 Nors dozatorius-pompa ir dar buvo ji užkimšta kamštuku – atsivežiau tuščią buteliuką ir dėmę lagamine bei vieną šlapią drabužį. Nuo slėgio pokyčiu kažkaip išsiliejo skystis – nežinau ar pakuotė buvo nekokybiška/tam nepritaikyta/brokuota ar geriau putų niekada nesidėt. 😂☝️
Sausiems/kietiems produktams reikalavimai netaikomi
Sausiems ir kietiems produktams reikalavimų nėra, todėl jeigu matai, kad jau per daug bus tų skysčių, kai ką gali pakeisti kietais produktais:
Jeigu kyla kažkokių klausimų – drąsiai raštelk komentaruose ir pabandysiu atsakyti!
Tikiuosi, kad ši atmintinė tau bus naudinga ir pakavimasis kelionei lėktuvu kels daug mažiau streso nei iki šiol. 💙
Gerų ir įspūdžių pilnų kelionių!