/tema

Kaip pasidaryti profesionalų makiažą pačiai namuose? Tai daug paprasčiau, negu atrodo

Profesionalus makiažas? Pačiai? Ar aš juokauju? Tikrai ne.

Geriausi makiažo meistrai dalijasi savo patarimais gan atsargiai – dažniausiai, norėdami pamatyti kaip garsūs visažistai atlieka makiažą ir kokias technikas naudoja tam padaryti, turėtume vykti į didžiuosius pasaulio miestus, mokėti pinigus už bilietą ir panašiai. Gera žinai ta, kad šiais laikais turime internetą ir jame galime laisvai dalytis viskuo, ką žinome ar sužinome. Šiandien noriu pasidalyti makiažo patarimais, kuriuos merginos sužinojo iš ekspertų ir pasidalijo interneto platybėse, o aš – tą informaciją užfiksavau, išmėginau ir galiu pritarti – jų technikos iš ties veikia ir man jau tikrai nedaug trūksta iki tobulo makiažo.

Kaip?

 

Pradedame nuo švarios ir pridrėkintos odos

Prieš pat makiažą visada nuplauk savo veidą dar kartą. Nesvarbu ar tai darei ryte ar prieš valandą – kai jau ruošiesi dažytis, nuplauk dar kartą. Tada godžiai pridrėkink mėgstamu serumu ar kremu. Makiažo specialistai pataria didesnį dėmesį skirtį ir paakių odai – jeigu turi, prieš makiažą užtepk paakių kremo, o jei tokio nenaudoji – puikiai tiks ir tavo kasdien naudojamas drėkiklis. Svarbiausia – skirti tam papildomą dėmesį ir lengvu judesiu įmasažuoti kremą/serumą į paakių odą.

Prieš aplikuodami makiažą, leidžiame odos priežiūros produktams susigerti

Kiekvienam tepamam produktui reikia skirti pakankamai laiko įsigerti. Netgi sluoksniuojant odos priežiūros produktus: serumą, kremą ir kt. vieną po kito, reikia šiek tiek luktelti. Minutė ar dvi padarys tikrai didelį skirtumą. Visų pirma, tokiu būdu nesulauksi nepageidaujamo priemonių putojimo, lupimosi ar vėlimosi nuo odos. Kuomet neleidžiame priemonėms iki galo susigerti, jos gali sureaguoti su kita, iš karto aplikuojama priemone, ko pasekoje reakcija gali baigtis ir, pavyzdžiui, netinkamai besidengiančia skysta pudra ir pan. Todėl aplikuojant produktus reikia padaryti pauzes.

Skystą pudrą dedame ant rankos arba į paletę

Nežinau kaip tu, bet aš iki šiol buvau įpratusi skystą pudrą dėti tiesiai ant veido, tiesiai ant kempinėlės ar šepetėlio ir tada sklaidyti ant odos. Makiažo eskpertai taip nedaro ir, dažniausiai, skystos pudros užsideda ant rankos (plaštakos išorinės pusės) arba paletės. Tada įmerkia šepetėlį ir aplikuoja ant odos. Išbandžiau šią techniką – susinaudoja daug mažiau pudros, taip pat pudra ant rankos sušyla ir geriau sklaidosi, lengviau valdyti maskavimą ir kiek tos pudros man dar reikia, ko pasekoje nepermaskuoju ir nesusikuriu kaukės efekto. Labai rekomenduoju pabandyti! Taip dabar elgiuosi su visais kreminiais produktais – kreminiais skaistalais, lūpdažiu, bronzantu, ir ypač – su  kremine kontūravimo priemone. Šis būdas toks paprastas, bet pakelė mano makeup game keliais žingsniais į priekį!

Šepetėlius makiažui eskpertai naudoja mažesnius nei mes įpratę

Profesionalai renkasi mažesnius šepetėlius ir, pavyzdžiui, makiažo pagrindo neaplikuoja pernelyg dideliu šepetėliu, milžinišku puriu šepetėliu neaplikuoja ir sausos pudros. Ekspertai sako, kad su mažesniais įrankiais gali tiksliau atlikinėti veiksmus ir gali geriau suvaldyti tai, ką darai. Ir iš ties – pabandžiau skystą pudrą aplikuoti vos ne dvigubai mažesniu šepetėliu negu įprastai ir voilia – nebuvo taip, kad užtrukčiau daug ilgiau aplikuoti, bet kad viską pavyko padengti daug tiksliau ir tobuliau – tikrai taip.

Skystą makiažo pagrindą aplikuojame nuo veido centro į šonus

Išbandžiau ir šį patarimą – kažkodėl visuomet pradėdavau nuo skruostų, tada eidavau žemyn, tada vėl aukštyn, kaktą ir nosį. Kažkur perskaičiusi patarimą, jog makiažo ekspertai skystą pudrą dengia nuo veido centro ir blendina į šonus, nutariau išbandyti. Nuo to pabandymo kitaip jau daryti ir nesinori – idealiai pasidengia daugiausiai maskavimo reikalaujančios vietos, o veido šonai lieka tokie lengvi ir juos tik sulieji su bendra viso veido odos spalva. Taip pat, aplikuojant tokiu būdu, lengviau išvengti skystos pudros plaukuose prie plaukų augimo linijos. Ypač tai aktualu tamsiaplaukėms.

Kuo daugiau sluoksnių tavo makiaže, tuo jie turi būti plonesni

Jeigu naudoji skystą pudrą, maskuoklį, bronzantą, kontūravimo priemonę, sausą pudrą, skaistalus, highlighterį ir pan. – visa tai kuria sluoksnius ant veido. Taigi, kuo daugiau tų sluoksnių naudoji, tuo jie turi būti plonesni. Makiažo profesionalai gerai sako – nebūtina skysta pudra viso veido padengti taip, jog nesimatytų nei vieno trūkumo, jeigu dar papildomai žadi naudoti ir maskuoklį, ir kitas makiažo priemones, nes būtent jas uždėjus, tų trūkumų gali nebesimatyti. Pasinaudojau šiuo patarimu ir, pavyzdžiui, ten, kur įprastai aplikuoju skaistalus ir bronzantą, skystos pudros tepu vooos vos matomą sluoksnį – tik sukibimui ir išsilaikymui pagerinti. Iš karto pastebėjau du dalykus – tie sluoksniai daug gražiau atrodo, nėra to kreidos, „cakey“ efekto ir – tiek skaistalai, tien bronzeris tikrai uždengia kažkokius trūkumus. Ploni makiažo sluoksniai man pasiteisino dar ir išsilaikymo prasme – niekas neslysta nuo veido taip greit. Nes kai didelis pudros sluoksnis pradeda slysti, tai viskas kartu su juo.

Sklaidymo šepetėlį reikėtų valyti iš karto jį naudojant

Makiažo profesionalai daug dėmesio skiria sluoksniavimui ir tai daro itin atsargiai. Pavyzdžiui, dauguma jų pataria aplikuoti produktą šepetėliu, jį paskirstyti ir, norint dar labiau pasklaidyti, šepetėlį pavalyti ir sklaidyti švariu šepetėliu. Taip nemurzinsime jau sukurtų sluoksnių, nepadauginsime produkto – visada galima uždėti dar, bet labai sunku nuimti, kai per daug. Esu mačiusi, kad visažistai tiesiog naudoja popieriuką ar skiautelę šepetėliui pavalyti. Puikiai, manau, suveiktų ir ta nano šluostė, kuri skirta makiažui nuo veido tik su vandeniu nuvalyti – plaušeliai gerai pasitarnautų išvalant produktą iš šeptėlio.

Profesionaliam įvaizdžiui naudojame blakstienų kuokštelius

Ne visos, deja, esame apdovanotos ilgomis, tankiomis ir juodomis blakstienomis. Makiažo ekspertai tai žino ir pataria naudoti blakstienų kuokštelius. Nors esame įpratę matyti ir, galbūt naudoti tiesiog visą blakstienų juostelę, profesionalaus įvaizdžio sukūrimui galime pabandyti kuokštelius ir klijuoti juos ilgesnius į įšorinį akies kampą, o trumpesnius – į vidinį. Aš pati negaliu pakomentuoti ar tai veikia ir atrodo geriau, nes nesiklijuoju jokių blakstienų. Bet! Jeigu naudoji tu – išbandyk kuokštelius ir pasakysi mums visoms, ar tikrai tai yra geriau. Taip pat ekspertai rekomenduoja paslėpti blakstienų klijus geliniu akių pravedimu – tiesiog paimti ploną ir patogų šepetėlį ir „užpiešti“ vietas, kuriose galbūt yra matomi klijų lašeliai.

Sausa pudra veidą fiksuojame paspaudžiamaisiais judesiais

Jeigu esi įpratusi sausą pudrą tiesiog sklaidyti sukamaisiais judesiais – stop. Pabandyk tai daryti taip, kaip daro profesionalai – paimk sausos pudros ant šepetėlio (vėl gi, ne pačio didžiausio), kur nors nuimk produkto perteklių – patapšnojus kartą per plaštaką ir tiesiog papurčius šepetėlį į pakuotės briauną ir pan. Tada aplikuok paspaudžiamais, lengvais judesniais. Nereikia makiažo dar kartą persklaidyti ir nešioti po visą veidą. Tai gali sukurti negražų rezultatą, išsklaidyti per daug, sustumdyti makiažo bazę. Tik vėliau, kai visa makiažo bazė užfiksuota paspaudžiamais judesiais, galima šiek tiek pasukioti ir nuimti pudros perteklių, jei tokio atsirado. Vėl gi – neimant daugiau produkto ir pavalant šepetėlį.

Natūraliam įvaizdžiui – visi tonai turi būti visur veide

Gal iš pavadinimo nepavyko tiksliai apibūdinti ką turėjau omeny, bet skubu aiškinti: žodžiu, geriausias pavyzdys yra skaistalai. Dauguma mūsų įpratę juos naudoti tik skruostams ir niekur kitur. Tam, kad makiažas atrodytų natūraliai, o ne kaip kaukė, visi atspalviai, kuriuos naudoji veido bazei paruošti, turėtų atsirasti ir kitose vietose. Na, kad ir minėti skaistalai – makiažo ekspertai mėgsta skaistalais perbraukti ir nosies galiuką, kaktą. Ne daug, lengvu judesiu, jau besibaigančiu produktu ant šepetėlio. Taip pat su bronzantu – jeigu būtume natūraliai įdegę, bronzantas nebūtų tik ant mūsų skruostikaulių – jo šiek tiek galime dėti ir ant žandikaulio linijos, ausų, raktikaulių, kaklo, kaktos, nosies. Lygiai taip pat su highligteriu – blizgėti turi ne tik skruostikaulių iškiliausioji vieta, bet ir kitos iškilios vietos – virš antakio, kakta, nosis, smakras ir pan. Nebūtina visų paminėtų vietų dažyti taip pat ryškiai, bet akcentėliai turėtų atsirasti. Pamatysi – makiažas iš karto atrodys daug gyvesnis, mažiau kaukiškas.

Lūpų pieštukas – būtinybė lūpoms

Profesionalai, dažydami lūpas visada naudoja lūpų pieštuką. Atkuria arba sukuria naują lūpų kontūrą. Ypač moterims, kurios dažnai kenčia nuo herpio, lūpų kontūras gali būti neaiškus, sutrūkinėjęs. Lūpų pieštukas puikiai padeda kontūrą atkurti, paryškinti ir! – neleidžia lūpdažiai migruoti. Tai ypač aktualu, jeigu mėgsti nešioti kreminius lūpdažius – pabandyk prieš kreminį lūpdažį panaudoti tokios pat ar šiek tiek tamsesnės spalvos lūpų pieštuką. Taip pat makiažo ekspertai lūpas dažo lūpų teptuku, niekada tiesiai iš tūbelės. Tai ne tik daug labiau higieniška, bet ir leidžia preciziškiau pasidažyti.

Tikrai rekomenduoju pasinaudoti patarimais ir skirti savo makiažui laiko. Nekalbu apie mūsų kasdienį tep-lep, kai norime tiesiog atgaivinti įvaizdį. Labiau taikau toms dienoms, kuomet tikrai norisi gražaus, vientiso, kokybiško ir ilgai išliekančio makiažo. 😊 

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: