/tema

INTERVIU – „Emilly“ aksesuarų kūrėja Emilija: Londone pamačiau kaip atrodo tikras dizainerio gyvenimas

emilly interviu

27 metų mergina, Emilija Kovalevskytė jau pusantrų metų sėkmingai vysto savo prekinį ženklą EMILLY. Iš Vilniaus kilusi kūrėja mane patraukė savo unikalumu ir drąsa – ieškojau “aukos”, kurią galėčiau pakankinti ir pakalbinti. Netyčia radau EMILLY instagram anketą ir peržvelgusi jos kūrinius iš karto supratau – reikia jai parašyti ir pakviesti pokalbiui. Emilija sutiko skirti savo laiko ir papasakoti mums apie savo veiklą ir apie save. 

Pristatau jums Emiliją – be galo darbščią ir atkakliai savo idėjomis tikinčią merginą, kuri yra įrodymas, kad kai labai kažko nori, tuo tiki ir dėl to dirbi – viskas įmanoma.

Sveika, Emilija! Papasakok! Kas tu, kokia tu esi? 

Labas! Tikrai nemaniau, kad pristatyti save yra taip sudėtinga. Labai tiksliai atsakyti į šį klausimą, ko gero, nepavyks, nes iki pat dabar ieškau ir kuriu save.

Esu drabužių ir aksesuarų dizainerė. Šiuo metu – labiau aksesuarų, nes jiems skiriu daugiausia savo laiko. 

Mano kelias prasidėjo VDA (Vilniaus dailės akademijoje) – studijavau kostiumo dizainą. Baigusi mokslus, praktikos atlikti išvykau į Londoną. Londone praleidau du metus, pagilinau savo žinias apie madą ir verslą. Būtent čia aš ir pamačiau kaip visgi atrodo tikrasis dizainerio gyvenimas. Man labai pasisekė, kadangi sutikau labai daug žmonių, kurie noriai dalinosi informacija, nuoširdžiai mane mokė ir aiškiai parodė kaip vieni ar kiti dalykai yra padaromi. Perėmiau ne tik žinias apie amatą – taip pat išmokau padėti kitiems. Veikloje man labai svarbus yra nuoširdus ir nešališkas bendravimas. 

Artimieji pastebi, kad esu daug dirbantis žmogus ir aš su jais visiškai sutinku. Tik… darbu laikau ne tą laiką, kuomet kūriu, o būtent tą, kuomet turiu rūpintis verslo reikalais. Pasirinkusi dirbti su mada, aš puikiai supratau, kad turiu būti apsukri – viską šioje srityje “reikia padaryti vakar”. 

Negaliu pakęsti neteisybės, todėl esu atvira ir sąžininga. Sąžininga esu ir su savimi – man gyvenime yra itin svarbus savęs realizavimas bei tobulėjimas. Manau, kad yra būtina atsižvelgti į savo norus ir daugiau užsiimti tuo, kas tave džiugina ir stengtis iš gyvenime eliminuoti tai, kas kelia stresą, blogas emocijas, menkina savivertė.

Man labai patinka visko siekti pačiai ir būti nepriklausomai. Žodžiais nemoku apibūdinti savo džiaugsmo, kuris užplūsta stebint kaip mano idėja virto realybe. Tikiu savimi, kad gyvenime pasieksiu dar daugiau – labai to noriu ir vardan to labai daug dirbu.

emilly.lt
emilly aksesuarai

Pristatydama save užsiminei apie kelias vertybes. Ar galėtum išsiplėsti šiuo klausimu ir atsakyti, kokiomis pagrindinėmis vertybėmis vadovaujiesi gyvenime, kas tau itin svarbu? 

Kaip jau ir minėjau, svarbiausia yra būti sąžiningu su pačiu savimi – lengvesnis kelias visada yra, bet ar tas kelias yra Tas, kuriuo nori eiti? Abejoju. 

Veikloje, kurioje sukuosi, man labai svarbu yra laisvė: galiu rinktis su kuo dirbsiu, pas ką pirksiu man reikalingas medžiagas ir pan. 

Mėgstu paprastumą, bet ne prastumą. Kokybė – dar viena vertybė, kuria aš vadovaujuosi. Siekiant jos, darbas niekada nepasidarys per lengvas, jis bus pilnas iššūkių, sudėtingų situacijų ir sprendimų ieškojimų joms, netikėtumų ir įdomybių – man tai reikalinga. 

Pirmenybę teikiu Lietuvoje pagamintoms prekėms. Labai mėgstu dirbti su lietuviškais prekiniais ženklais – dažnai jie pasidalina patirtimi apie savo darbo specifiką, o mane tai labai įkvepia ir skatina kūrybą. 

Na ir, žinoma, Londonas mane išmokė tikro ir nuoširdaus bendravimo, pagalbos kitiems ir pasitikėjimo savimi bei parodė, kokia yra stipri šių trijų dalykų galia. 

Ir darbe, ir gyvenime vadovaujuosi šiomis vertybėmis.

emilly.lt aksesuarai

Pakalbėkime apie tavo darbą šiek tiek plačiau. Ką Tu kuri ir kodėl tai darai? Koks buvo tavo pirmasis kūrinys, už kurį uždirbai pinigus?

Mano kūryba prasidėjo nuo išskirtinių drabužių siuvimo. Palaipsniui perėjau prie aksesuarų kūrimo, o kas bus vėliau – laikas parodys. Esu visapusiška kūrėja – manau, labai pasistengusi, galėčiau sukurti ir baldo dizainą. Svarbiausia pasitikėti savimi ir savo jėgomis, ar ne tiesa? 😊

Kuriu, nes manau, kad Lietuvoje trūksta išskirtinių, kokybiškų, lietuviškų prekių. Būtent dėl šios priežasties ir nusprendžiau kurti bei parduoti savo kūrybą čia, Lietuvoje. Mes, lietuviai, turime parodyti pasauliui kokie esame talentingi ir kiek daug dirbame vardan to, kad lietuviška prekė būtų kokybiška prekė.

Pirmasis kūrinys, kurį pardaviau buvo paltas. Šis drabužis gimė dar tada, kai studijavau akademijoje. Siuvau pirmąją savo drabužių kolekciją, o paltas sužavėjo atsitiktinį žmogų. Dar iki pat dabar mano galvoje yra įstrigęs šis malonus prisiminimas: pirkėjai paltas tiko taip gerai, lyg ir būtų buvęs siūtas būtent jai. Tada netvėriau savo kailyje – ne dėl to, kad uždirbau pinigą. Šis įvykis buvo lemtingas. Jis mane patikino, kad kažką darau gerai ir, kad išskirtinis dizainas yra vertinamas. Supratau – noriu tęsti tai, ką darau ir patirtį tą džiaugsmą vėl ir vėl. 

Norint uždirbti iš savo kūrybos – reikia verslauti. Ar tau sudėtinga derinti kūrybą su verslu? Juk tai – labai skirtingos sritys.

Derinti šiuos du dalykus yra labai sunku. O man labai sunki buvo pati pradžia. Tad iš karto patariu visiems jauniems kūrėjams – jei mokotės meno, būtinai lygiagrečiai mokykitės ir verslo. Gilinkitės į tai, kaip viskas vyksta ir šioje srityje – sutaupysite laiko, o ir startuoti su kūrybos pardavimu galėsite sklandžiau ir be streso.

Šių dviejų dalykų – kūrybos ir verslo – derinimas, man yra, ko gero, sunkiausias dalykas visoje veikloje. Kartais nutinka ir taip, kad kūrinys taip niekada ir neišeina į prekybą, nes per daug sudėtinga suderinti šiuos dalykus. Kartais turi susitaikyti su tuo, kad gimęs kūrinys yra labiau menas, negu prekė. Reikia rasti pusiausvyrą – kad pavyktų uždirbti ir kad pavyktų save realizuoti kaip kūrėją. 

lietuviski aksesuarai ir papuosalai

Kas tave įkvepia? Galbūt turi kokių nors konkrečių autoritetų?

Konkrečių žmonių nevardysiu, tačiau labai daug dėmesio skiriu užsienio stilistams, kūrėjams. Dabar dar ir pradėjau keliauti darbo reikalais – dar vienas naujas įkvėpimo šaltinis – kelionės. Keliaudama sutinku daug žmonių, kurie noriai dalijasi savo idėjomis ir pastebėjimais, patirtimi. Po tokių kelionių telieka viską perdėlioti savo mintyse ir kūrybinės idėjos pačios savaime kyla. 

Ar pati nešioji savo kurtus aksesuarus? Kodėl?

Manau, kad daiktas, kurį siūlai kitiems, visų pirma turi be galo patikti tau pačiai. Savo kūrybos aksesuarus nešioju visur ir visada, o savo kurtas plaukų gumeles randu kiekvienoje savo rankinėje. Šiuo metu esu sukaupusi nemažą aksesuarų kolekciją – prieš paleisdama į prekybą juos testuoju pati ir įsitikinu, kad kokybė mane tenkina. Jei ne – kūrinys lieka pas mane ir į prekybą nepatenka. 

Dažniausiai sau kažko pasigaminti aš nespėju – aksesuarai yra vienetiniai, riboto kiekio. Mieliau atiduodu juos susidomėjusiems žmonėms.

Ką savo veikloje įvardytum kaip didžiausią iššūkį? 

Reklamuoti ir parduoti prekę.

Ar Tu dirbi viena, o gal tau padeda komanda? Papasakok, kaip atrodo tavo eilinė darbo diena. 

Savo studijoje dirbu viena, tačiau šiuo metu turiu vieną pagalbininkę-siuvėją, kuri man pagelbėja gaminti tam tikrus aksesuarus. Jau galvoju ir apie komandos praplėtimą, kadangi pati nebespėju atlikti visų dienos darbų. 

O darbo dienos pas mane labai skirtingos: arba labai chaotiškos, arba labai ramios. 

Paprastai keliuosi anksti ryte ir pasidarau puodelį kavos. Besimėgaudama kava, patikrinu elektroninį paštą ir atsakau į visus laiškus. Tada vykstu į studiją, užegistruoju užsakymus ir imuosi jų vykdymo. Ties šia vieta ir baigiasi rutina – vėliau darbo dienos itin skirtingos: arba imuosi naujų produktų fotosesijų, arba kuriu naujų kūrinių eskizus; kartais galvoju aprašymus, o kartais – viską vienu metu. Dienos skirtingos, darbų daug, todėl kartais atsiranda reikalų, kuriuos turi įterpti ir nuveikti. 

lietuviska produkcija
lietuviski verslai

Kokį patarimą duotum sau, jeigu galėtum pakalbėti su savimi prieš 3 metus? 

Daugiau daryk, mažiau abejok, pasitikėk savimi ir savo idėjomis. 

Labai ilgai bijojau žengti žingsnį ir pradėti, delsiau ir abejojau. Kartais pagalvoju kiek daug idėjų būtų jau įgyvendinta, jeigu būčiau pradėjusi anksčiau. Bet… kaip sakoma, viskas vyksta ne be reikalo? 😊

Kaip vertini smulkaus lietuviško verslo padėtį Lietuvos rinkoje? Ar manai, kad jis klesti, o gal kaip tik – vartotojai jį be reikalo ignoruoja? Pasidalyk savo nuomone. 

Manau, kad lietuviškas verslas klesti. Žinoma, pradžia yra sunki – niekas tavęs nežino ir nepažįsta, todėl reikia įdėti daug darbo ir pelnyti vartotojų pasitikėjimą. 

Pastebėjau, kad vis daugiau žmonių, pažinę lietuvišką prekę, ima ja pasitikėti, mėgti, vertinti. Neteigčiau, kad jos yra ignoruojamos, bet dar yra didelė žmonių dalis, kurie kol kas lietuviška preke nepasitiki, todėl jos ir nesirenka. Ne paslaptis, kad kai kurie prekių ženklai klaidina vartotojus apie tikrąją prekės pagaminimo šalį ir taip skatina tą nepasitikėjimą – aš ir pati sulaukiu klausimų ar tikrai mano gaminiai pagaminti Lietuvoje. 

Turi daug veiklos, daug darbo. Kaip Tu ilsiesi? Kas tau padeda pasikrauti energijos?

Kad ir kaip tai keistai skambėtų – aš visiškai nepavargstu kurti! Nuo kojų nuvaro kasdienis skubėjimas nudirbt darbus, kurie susiję su pačiu verslu – pardavimais, reklama, žinomumo didinimu. Kurti prekę – mano hobis, mano poilsis ir malonumas. Etapas, kai reikia parduoti prekę – šai kur prasideda labai daug jėgų atimantis darbas. 

Vienas iš mano būdų pailsėti – kasrytinis įsėdimas į automobilį, keliaujant į studiją. Visu garsu pasileidžiu mėgstamą muziką ir apie nieką negalvoju. Būnu tiesiog savimi ir išvalau galvą – pasikraunu energijos ir kimbu į darbus. 

Pailsėti padeda ir bendravimas su žmonėmis – iš jų ne tik pasisemiu naudingų patarimų, bet ir man reikalingos energijos. Kartais šis energijos pliūpsnis stipresnis nei tas, kurį gaunu tiesiog pagulėjusi lovoje. 

O kartais tiesiog užtenka pasidėti į šalį telefoną ir nuo visko trumpam atsiriboti. 

lietuviskos prekes

Kelis kart minėjai, kad dirbi studijoje. Ar ten ir praleidi daugiausia laiko? Ar klientės linkusios tave ten aplankyti? 

Artimieji vėl gi pastebi, kad ten aš praleidžiu kartais net per daug savo laiko. Ten vyksta visas veiksmas – kūryba ir gamyba. Daug laiko praleidžiu ir už studijos ribų – ieškau audinių kūriniams, važiuoju pas siuvėją ir pan., tačiau visgi daugiausia laiko leidžiu studijoje. 

Dabar dėl šalyje susiklosčiusios pandeminės situacijos klienčių sulaukiu ir priimu mažiau, tačiau taip, jos linkusios mane aplankyti, pasitarti stiliaus klausimais ir gyvai apžiūrėti prekes, pabendrauti ir susipažinti.

Uuu, stiliaus patarimai. 1 stiliaus patarimas Influx skaitytojoms nuo tavęs būtų…

Niekada nebijokite. 😉 Pasitikėkite savimi. Šypsokitės. Tai yra vienos svarbiausių stiliaus detalių, Ir nepamirškite – visuma susideda būtent iš jų. 

Citata, kuri šiuo metu labiausiai tau tinka/patinka: 

“Neleisk, kad siauras mąstymas tave nuleistų ant žemės. Mąstyk plačiai, taikykis aukštai, veik drąsiai. Ir tada stebėk, kaip prasiplės tavo gyvenimas.” 

lietuviskas verslas
mazi verslai

Kas tave labiausiai motyvuoja nesustoti? Ne paslaptis, kad visi kūrėjai, anksčiau ar vėliau suklumpa ir nebemato prasmės tame, ką daro. Kaip su tuo tvarkaisi? 

Be abejonės ir aš nesu išimtis – dažnai susiduriu su tokiomis mintimis ar tęsti tai, ką darau. Kurti ir realizuoti idėjas yra nepaprastai malonus jausmas, tačiau su tuo ateina ir didelės atsakomybės bei problemos. Kai tokios mintys užklumpa, puolu skaityti telefone išsaugotą citatą iš knygos: 

“Didelis reiškia didybę – išskirtinius rezultatus. Gyvenime siekite didelių tikslų ir jūs sieksite geriausio įmanomo gyvenimo. Kad gyventumėte gerai, turite mąstyti plačiai. Privalote patikėti galimybe, kad jūsų gyvenimas ir visi jūsų pasiekimai gali būti puikūs. Neabejotinai sulauksite laimėjimų ir atlygio už juos, nes toks yra jūsų natūralus rezultatas, darant ta, ką reikia, be jokių apribojimų. Nebijokite didelių dalykų. Bijokite vidutinybės. Bijokite švaistymo. Bijokite nepasinaudoti visomis gyvenimo teikiamomis galimybėmis. Jei drąsa nereiškia neturėti baimės, bet reiškia peržengti per ją, tuomet platus mąstymas nereiškia neturėti abejonių, bet reiškia norą per jas peržengti. Tik plačiai gyvendami patirsite tikrąjį asmeninio ir profesinio gyvenimo potencialą.” 

Siūlau ją išsisaugoti ir jums.

Kokie Tavo ateities planai? Kas laukia EMILLY prekės ženklo?

Mano prekiniam ženkluo šie metai numatomi itin ypatingi. Planuoju dideles permainas, kurios, manau, bus teisingos. Pirmiausia – naujos aksesuarų kolekcijos įgyvendinimas. Ji bus išskirtinė, vienetinė ir rankų darbo. Taip pat dedu visas viltis ir į šių metų rudenį – galbūt pavyks realizuoti ir pirmąją EMILLY drabužių kolekciją. Planų daug, tačiau jų įgyvendinimas užtrunka – norisi viską – nuo proceso iki rezultato padaryti ypatingai. 

Emilija, pabaik šiuos sakinius. 

Draugai mane vadina… dizainere. 😁 
Kai supykstu, aš… einu į lauką išsirėkti. 
Turiu pripažinti, kad…nemėgstu visko, kas susiję su pardavimais. 
Niekada nemaniau, jog… pagalvosiu apie prekybą užsienyje. 
Jei turėčiau milijoną eurų, aš… įkurčiau jaunųjų dizainerių bendruomenę. 
Paskutinė mano perskaityta knyga yra… “Versace Catwalk”. 
Jei būčiau muzikos žanras, būčiau… deep house. 
Norėčiau atsikratyti savo įpročio… visada dirbti.

Sekti Emilijos kūrybą ir įsigyti jos kurtų aksesuarų (o vėliau, kaip ji pati sako – ir drabužių) galite čia:

Facebook: https://www.facebook.com/EMILLY.LT/ 

Instagram: https://www.instagram.com/emilly.lt/?hl=en 

El.parduotuvė: https://www.emilly.lt

Foto galerija:

Turi klausimų Emilijai?

Palik juos komentaruose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: