/tema

INTERVIU – „Costa Blanca Organics“ įkūrėja Kristina: kosmetiką pradėjau kurti gimus dukrai

kietas sampunas

Kalbinu Krsitiną – Costa Blanca Organics prekinio ženklo kūrėją. Kristina debiutavo su kietaisiais šampūnais ir nori apie juos papasakoti šiek tiek daugiau. Aš pasinaudojau proga, kad pašnekovė be galo draugiška ir pakamantinėjau ne tik apie šampūnus, bet ir šį tą daugiau – man visuomet yra įdomi verslioji kiekvienos veiklos pusė, tad nesusilaikiau nuo klausimų ir apie tai. Tad tikrai kviečiu patogiai įsitaisyti ir suspažinti su Kristina bei jos kuriama kosmetika. 

 

kietas costa blanca organics sampunas

Tarkime, turiu idėją kosmetikos produktui. Ką pirmiausia rekomenduojate man daryti, koks turėtų būti pirmasis žingsnis link idėjos įgyvendinimo?

Kristina: Pirmiausia siūlau susirasti kosmetikos gamintoją, kuris galėtų jūsų idėją materializuoti ir kosmetiką pagaminti. Profesionalai įvertins idėją, patars, padės. Papildomas patarimas būtų padiskutuoti savo mintį su keliais kosmetikos gamintojais ir iš jų išsirinkti palankiausią ir prieinamiausią variantą.

Ar sukurti kosmetikos produktą reikalauja didelių materialinių investicijų? Jei nenorite dalintis tiksliais skaičiais, norėtume žinoti apytiksliai: viskas skaičiuojama šimtas, tūkstančiais ar dešimtimis tūkstančių?

Kristina: Kai kalbame apie skaičius ir, ypač, finansus, visuomet sunku atsakyti: mažai ar daug. Kiekvienas žmogus skirtingą pinigų sumą vertina iš savo perspektyvos ir skirtingos sumos jiems atrodo didelės ir mažos. Norėčiau pasakyti tik tiek, kad kosmetikos kūrimui reikalingas specialus inventorius, įvairios žaliavos, patalpos – tai kainuoja tikrai nemažai.

Kaip dažnai pati naudojate savo sukurtus produktus? Žinau daug istorijų, kuomet dabar jau dideli kosmetikos gamintojai pradėjo nuo savęs – gaminosi kosmetiką patys sau. Ar ir jūsų istorijos pradžia panaši?

Kristina: Gilinti savo žinias apie kosmetiką ir labiau tuo domėtis pradėjau tuomet, kai gimė mano dukra. Jai buvo diagnozuota ūmi uždegiminė odos liga – dermatitas. Todėl turėjau tikrai paplušėti, kad rasčiau jai tinkamą kremą su draugiška odai sudėtimi. Pediatro išrašyto kremo sudėtyje buvo visa puokštė įvairių toksiškų ingredientų – būtent nuo tos dienos pradėjau analizuoti visas kosmetikos etiketes ir sudėtis. Laikui bėgant kilo mintis kosmetiką pasigaminti pačiai – sau ir savo dukrai. Mano tikslas buvo išspausti geriausia efektą ir rezultatą iš natūralių ingredientų. Tai buvo visko pradžia. Dabar visa mano šeima naudoja tik mano produkciją – pagaminu ne tik šampūnus, veido prausiklį, bet ir veido kremus, serumus. Esu linkusi eksperimentuoti, tad dažnai net nespėju sunaudoti to, kas jau pagaminta – atsiranda nauji produktai, kuriuos reikia ištestuoti ir pasižiūrėti ar eksperimentas pavyko.

"Mano tikslas buvo išspausti geriausia efektą
ir rezultatą iš natūralių ingredientų. Tai buvo visko pradžia."

Kietas muilas plaukų plovimui buvo naudojamas iki pat 1930 metų. Po to jau atsirado skysti šampūnai kaip inovacija, palengvinanti plaukų plovimą. Kodėl pasirinkote grįžti atgal laiku ir sukurti šampūną būtent kietu pavidalu?

Kristina: Kartą visiškai atsitiktinai, besitvarkydama namuose, susimąsčiau: kiek daug mano namuose plastiko! Labai didelė dalis kosmetikos pakuočių yra gaminamos būtent iš jo, o plastiko tarša pasaulyje – neregėto masto. Nors ir nepajuntame, plastiko mikrodalelės lengvai patenka į žmogaus organizmą, o ką jau kalbėti apie gyvūnus, kuriems ši atlieka pražūtinga. Aš pati norėjau sukurti šampūną ir sąmoningai rinkausi kietą jo pavidalą su tikslu išvengti plastikinės pakuotės. Bet tai ne vienintelis pranašumas. Mano nuomone, kietas šampūnas yra patogesnis už įprastą – jis smulkus, neužima daug vietos vonios kambaryje. Jo maži gabaritai praverčia ir kelionėse: nereikalauja erdvės bagaže, neišbėga. Tarp kitko – įprastinio šampūno formulę sudaro 70-80% vanduo: kam mokėti už vandenį, jei jo galime gauti maudantis duše ar vonioje.

Costa Blanca Organics – pavadinimas itin egzotiškas, primenantis atostogas ir poilsį. Kokia jo atsiradimo istorija?

Kristina: Jau septynerius metus gyvenu Ispanijoje, Alikantėje – Costa Blanca pakrantėje. Tai pavadinimas ir kilo iš namų vietovardžio. 

Sakoma, kad kietas šampūnas – ekologiškesnis ir gamtai draugiškesnis pasirinkimas. Kodėl?

Kristina: Na, pirmiausia tai ekologiškesnė yra šių šampūnų formulė – pagaminta iš natūralios kilmės ingredientų, o sudėtyje nerasite jokių sintetinių kvapų ar dažiklių. Taip pat nėra parabenų, genetiškai modifikuotų, naftos produktų, nerasime ir silikonų. Dar pasikartosiu, jog kietieji šampūnai neturi plastikinės pakuotės – tai jau didelis darbas vardan gamtos išsaugojimo. 150 gramų anglies dioksido patenka į orą gaminant 25 g plastikinį butelį. Palyginimui: vieno kietojo šampūno gamybos procese išsiskiria tik apie 7 g anglies dioksido. Skirtumas akivaizdus. Be to, pasak mokslininkų, 2050 metais pasaulio jūrose ir vandenynuose plastiko bus daugiau nei yra žuvų – galima tik įsivaizduoti kokie tai kiekiai ir kaip tai atrodys, jeigu nebus imamasi jokių priemonių.

kietas sampunas costa blanca organics
kietas sampunas leksteje

Nors nėra nustatyto vieno tinkamo skaičiaus, bet ar Costa Blanca Organics šampūnų pH yra tinkamas plauti galvos odą ir plaukus? Kitaip tariant, ar pH rodiklis nėra didesnis nei 5.5? Kūno vietos su naudojama kosmetika pH atitikimas lygus nepažeistiems plaukams, odai. Kaip manote, kodėl retai kur yra akcentuojamas šis rodiklis ir ar sunku jį padaryti teisingą?

Kristina: Taip, sveikos odos paviršiaus pH yra 5.5. Iš sveikos odos auga sveiki plaukai. Costa Blanca Organics šampūnų pH sutampa su odos pH rodikliu ir yra lygus 5.5. Manau, kad jau nebereikia įrodinėti pH svarbos kosmetikoje ir šio rodiklio subalansavimas yra savaime suprantamas dalykas. Galbūt todėl ir nėra akcentuojamas ar kaip kitaip išskiriamas.

Žinau, kad natūralūs plovikliai nepasižymi idealiai plaunančiomis savybėmis, nebent šampūne yra didelė jų koncentracija. Ar Costa Blanca Organics šampūnai patikimai ir švariai (kas nematoma plika akimi) plauna plaukus, skalpo odą ir pašalina ne tik nešvarumus, bet ir riebalus?

Kristina: Drįsčiau paprieštarauti šiam teiginiui. Natūralūs plovikliai plauna lygiai taip pat kaip ir sintetiniai. Viskas labiau remiasi į formulę – kokius ploviklius renkatės ir kaip juos maišote tarpusavyje. Costa Blanca Organics šampūnai plauna tikrai puikiai – perbraukus šampūnu per šlapius plaukus susidaro standi puta, kuri pašalina riebalų perteklių ir kitus nešvarumus nuo galvos odos ir plaukų.

Fun Fact: ar žinojote, kad vidutinė moteris turi nuo 4 iki 8 kvadratinių metrų plaukų ploto? Gal pati žinote kokių nors įdomių faktų apie plaukus?

Kristina: Vyrų ir moterų plaukai yra identiški, o sveikas plaukas gali atlaikyti apie 100 g svorio. Tai reiškia, kad vešlių, sviekų plaukų kasa galėtų išlaikyti dramblį!

 

costa blanca organics produktai

Grįžkime prie verslo valdymo. Kaip, skalėje nuo 1 iki 10, įvertintumėte savo veiklos sudėtingumą? Ar lengva tvarkytis su visomis situacijomis ar pasitaiko ir nemenkų iššūkių?

Kristina: Verslas yra nesibaigiantis darbas ir nesibaigiantis mokymasis. Koja kojon su šia veikla žengia ir stresas – galvoje visuomet sukasi mintys apie verslą, sunku nuo jo atsiriboti. Turint savo veiklą nėra savaitgalių ir darbo valandos nėra apibrėžtos – dirbti reikia daug ir nuolat. Pasitaiko tikrai sunkių momentų, bet visa tai nublanksta, kuomet tas darbas yra įvertinamas. Atgalinis ryšys iš klientų, jų išsisprendusios daugiametės problemos susijusios su plaukais – visa tai rodo, kad einu teisingu keliu ir negaliu sustoti!

Kokie yra ateities planai Costa Blanca Organics veikloje? Nauji produktai, esamų tobulinimas? Trumpai papasakokite.

Kristina: Daug planų, daug sukurtų naujų formulių, laukiančių dienos šviesos ir klientų lentynų. Tačiau pirmiausia aš noriu supažindinti daugiau žmonių su Costa Blanca Organics ir pelnyti jų pasitikėjimą. Taip pat norėčiau, kad daugiau žmonių žinotų kas yra kietasis šampūnas ir prisijaukintų jį savo kasdienybėje – kaip man bebūtų keista, tai yra naujovė daugumai žmonių.

 

Ačiū Kristinai už smagų pokalbį, o Costa Blanca Organics šampūną tikrai bandysiu ir aš – visada norisi pasirinkti geresnius variantus ne tik tokiuose didelės svarbos reikaluose kaip darbas, santykiai, bet ir smulkmenose. Nors ir esu bandžiusi kietą šampūną anksčiau, man kažko iš jo pritrūko ir vėl grįžau prie plastiko butelių ir skystų įprastų šampūnų. Viliuosi, kad ne visi kieti šampūnai vienodai nepatogūs ir galėsiu prie jų pereiti su visam! 

 

Costa Blanca Organics ieškokite internete:

www.costablancaorganics.com 

Instagram: @costa_blanca_organics 

Facebook: @costablancaorganics

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: