Visur aplink save girdžiu: retinolis, naudokite retinolį, retinolis magiškas dalykas ir t.t. Na, odos problemų šiokių tokių turiu ir kiekvienas „magiškas” produktas, kuris kažkuo gali man pagelbėti – ačiū, perku. 😁 Ilgai nesispyriojau iš užsisakiau retinolį iš The Ordinary – šis kosmetikos gamintojas manęs dar nėra apvylęs jokiu produktu, kuriuos esu bandžiusi, o ir patinka kainos bei kokybės santykis.
Produktą pasirinkau pačios mažiausios koncentracijos – taip yra saugiausia su aktyviaisiais ingredientais, kuriuos naudojame pirmą kart.
Retinol 0.2% in Squalane
Pirkta: www.deciem.com | Kaina: 7.30 EUR
Kas yra retinolis?
Jeigu labai trumpai, tai retinolis – didelės vitamino A koncentracijos darinys. Kaip žinome, vitaminas A odai labai naudingas, nes dalyvauja jos atsinaujinimo procesuose, gerina odos elastingumą, išvaizdą ir viską, ką įmanoma pagerinti, vitaminas A tai paskatina ir padeda odai padaryti.
Ką gali retinolis?
Retinolis gali padėti sumažinti raukšleles ir mimimokos linijas ant veido, padėti užglaistyti odos nelygumus, pigmentines dėmes ir nelygią tekstūrą. Taip pat padeda tvarkytis ir su besikemšančiomis veido odos poromis bei bėrimais dėl to.
Koks retinolio šalutinis poveikis?
Turėkite omenyje, kad jeigu pasirinksite per stiprią koncentraciją arba jūsų odai reikės laiko adaptuotis prie šio aktyviojo ingrediento, retinolio naudojimas pradžioje gali sukelti paraudimą ir odos pleiskanojimą, kuris turėtų išnykti ilgainiui naudojant produktą. Taip pat, žmonėms su akne ji gali pradžioje dar labiau paintensyvėti, tad nereikėtų išsigąsti ir produkto vartojimą nutraukti tik tada, kai situacija visiškai negerėja kelias savaites.
Kaip naudoti retinolį?
- Rekomenduojama retinolį tepti vakare, o dieną būtinai teptis SPF apsaugą nuo saulės.
- Retinolio kelis lašus tepame ant švariai nupraustos, sausos odos.
- Po retinolio (jam visiškai susigėrus) tepkite drėkinamąjį kremą.
Kada pastebimas retinolio poveikis?
Dermatologai sako, kad retinolio poveikį ir visiškai pasikeitusią odą galite pamatyti po maždaug 3-6 mėnesių. Kuo silpnesnį retinolį naudosime, tuo tas laikotarpis labiau išsitempia. Tačiau jau geriau lėčiau, negu sudirginti ir dar labiau pakenkti odai, ar ne?
Su kuo galima naudoti retinolį?
Labai svarbu yra žinoti, su kuo galima sluoksniuoti tokius aktyvius ingredientus savo odos priežiūroje ir su kuo geriau to nedaryti. Tai reiškia, kad juos naudoti reikia jokiu būdu ne kartu tuo pačiu metu ir palikti bent kelių dienų tarpą norint panaudoti kitą, su retinoliu nederančią priemonę.
Keletas pavojingų derinių yra:
Retinolis + Vitaminas C = odos sudirgimas
Retinolis + AHA/BHA rūgštys = ekstremalus odos išsausėjimas
Retinolis + Benzoyl Peroxide (pvz. DUAC gelis nuo aknės arba kiti produktai, turintys sudėtyje Benzoyl Peroxide = šis ingredientas deaktyvuoja retinolį ir šis tampa neveiksmingas
Retinolis + Salicilo rūgštis (BHA) = ekstremalus odos išsausėjimas
Retinolis + retinolis = produkto perdozavimas = sudirgimai
Saugūs deriniai yra:
Retinolis + Hialurono rūgštis = odos regeneracija
Retinolis + Niacinamidas = odos ląstelių atsinaujinimas
Retinolis + Keramidai = elastinga ir jaunatviška oda
Kokie mano potyriai, panaudojus retinolį kelias savaites?
Žinoma, drąstiškų pasikeitimų – išlygintų raukšlelių ar „užglaistytų” nelygumų aš dar nematau ir esu nusiteikusi palaukti. Bet retinolio teikiamą malonę odai aš pajutau jau užsitepus jį pirmąjį vakarą. 😁 Oda po retinolio – švelni kaip kūdikio. Maloni liesti, aksominė tiesiog. Dar užsitepus ant viršaus drėkinamąjį kremą ar hialurono – atrodo, kad man jau ir krempudra nebereikalinga, galiu taip varyt ir gyvent! 😂
Taip pat, po nakties atsikėlus, oda švyti, nėra suglebusi. Jausmas labai geras. Kadangi pasirinkau mažiausią koncentraciją, oda nesudirgo – nei raudonavo, nei pleiskanoja, nei bėrė. Dar kaip tik, atrodo, sumažino raudonesnes vietas po šviežių bėrimų.
Kaip ir rekomenduojama, retinolį tepu vakare ant švarios sausos odos, o ant viršaus – hialurono rūgštį iš MANO. Superinis kombo, man labai patinka. Patinka dar ir tai, kad vakarinė rutina va iki tiek suminimalėjo – prausiklis, retinolis ir hialuronas. Kai turiu naujų, „gyvų” spuogų, tepu ne retinolį, o lokaliai ant spuogų salicilo rūgštį. Taip pat nusipirkau ir amino rūgščių su B5 vitaminu – kai oda sudirgusi, galiu drąsiai šį serumą vainikuoti odos nuramintoju – esantys ingredientai pasirūpina, kad oda nurimtų, išliktų sveika ir gaivi.
Dabar man belieka palinkėti sau kantrybės ir reguliariai naudoti retinolį, o pabaigus šį buteliuką žadu padidinti koncentraciją ir nusipirkti 0,5 % retinolį. Manau, kad jau po šio buteliuko oda bus pakankamai prisitaikius prie šio aktyviojo ingrediento ir galės maloniai tvarkytis su didesne koncentracija, o aš paspartinsiu rezultatų laiką. 😁☝️