/tema

6 makiažo patarimai, kuriuos duočiau pradedančiajai

makiazo patarimai

Visai neseniai paskelbiau įrašą apie tai, kokius produktus makiažui rekomenduočiau pradedančiajai ir visas krepšelis kainuoja apie 50 eurų (įrašą rasi štai čia). Kitas žingsnis, kurį noriu padaryti – duoti patarimų, kuriuos tikrai būčiau norėjusi žinoti tada, kai tik pradėjau dažytis. 😊 Tad jeigu jauti, kad dar yra ko sužinoti makiaže – kviečiu skaityti toliau. 

1. Visus kreminius produktus aplikuok kartu

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos išmokau ir kurie tikrai pakeitė mano makiažo lygį į geresnę pusę yra tai, jog aš kreminius produktus aplikuoju visus vienu metu. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad aš ant veido dedu tik vieną kreminių produktų sluoksnį, o ne keletą jų.

Anksčiau darydavau taip: tepu ant viso veido pudrą, tada maskuoklį, po to ant viršaus tepu kreminę kontūravimo priemonę, tada viską išsklaidžius dar ant visko viršaus tepu kreminius skaistalus, išsklaidau ir dar kokį kreminį highlighterį. Čia kiek… minimum 5 sluoksniai makiažo ant odos? Tiek nereikia. 

Dabar darau taip: dedu maskuoklio ant labai probleminių vietų – paakių oda, raudona nosis ir prie nosies, raudonos dėmelės nuo spuogų ir spuogai. Tada uždedu kreminio kontūravimo priemonės vietose, kur noriu, kad jis būtų – šalia kreminiai skaistalai ir tada, kur dar lieka „nepaliesta” uždedu šiek tiek skystos pudros – kad galėčiau viską tarsi „sulieti” į vieną ir būtų lengviau sklaidyti. Sklaidyti pradedu, žinoma, nuo šviesiausios priemonės – maskuoklio. Tada skaistalai, galiausiai išsklaidau pudrą ir pačioje pabaigoje – kontūravimo priemonę. 

Ką tai duoda? Kuo mažiau sluoksnių makiažo ant odos, tuo ji geriau atrodo – pasakysiu tiek. Viską sutvirtinus sausa pudra atsiranda dar vienas sluoksnis makiažo, kurio tikrai pakankamai yra tam, kad užmaskuoti viską. Užmaskuoti kažkokius trūkumus padeda ne produkto didesnis kiekis, o tinkamas jo naudojimas. Apie tai, kitame punkte žemiau. 😊

Esmė, kad prieš makiažo sklaidymą, tu turėtum atrodyt kažkaip maždaug taip: 

2. Nesklaidyk maskuoklio su makiažo kempinėle

Drėgna makiažo kempinėle (arba geriau žinomas beauty blenderis) yra nuostabus įrankis makiažui sklaidyti, tačiau jis nėra geras įrankis tada, kai mums reikia išlaikyti produkto maskavimo galimybes. Maskuoklį mes naudojame tam, kad galėtume užmaskuoti didesnius trūkumus, odos spalvos skirtumus ir pan. Maskuokliai paprastai kosmetikos gamintojų yra pagaminti klampesnės tekstūros ir „sunkesni” būtent dėl šios priežasties. Nors beauty blenderis nebūna varvančiai šlapias, jis vistiek turi savyje vandens, drėgmės. Ta drėgmė skiedžia bet kokią kosmetikos priemonę ir daug jo sugeria pati kempinė. Todėl dažnu atveju, sklaidant maskuoklį su drėgna kempinėle, labai didelis jo kiekis ir lieka kempinėlėje. Aš tai pastebėjau tada, kai vietoje kempinėlės maskuokliui sklaidyti pasirinkau šepetėlį. Būtent dėl šios priemonių sugėrimo priežasties dauguma renkasi produktus aplikuoti rankomis – sako neva geriau pasidengia. Žinoma, kad geriau, nes rankos nesugeria produkto, jo reikia mažiau. 

Ką daryti? Maskuoklį patariu sklaidyti su šepetėliu. Šepetėliai sintetiniais šereliais mažiau geria produkto, todėl maskuoklis liks ant odos ir pamaskuos viską, ką norite. Beauty blenderis – puikus įrankis sklaidyti makiažą tada, kai kaip tik norisi labiau natūralaus užbaigimo, norisi „sugerti” padaugintą makiažą ir panašiai. Tiesa, kartais ta drėgmė kempinėlėje visiškai nedraugauja su kai kuriomis kosmetikos priemonėmis, todėl jeigu nusipirkai pabandyti kažką naujo ir produktas nepatiko, suteik antrą šansą ir pabandyk jį aplikuoti/sklaidyti kitais įrankiais, o ne kempinėle. 

Man labiausiai maskuoklį patinka sklaidyti puriu šepetėliu, o kažkokios preciziškoms linijoms išgauti padės plokščias šepetėlis: 

3. Akių pravedimas vis dar sunki misija?

Nesvarbu kiek kartų bepieščiau gelinį akių pravedimą, pasidarius makiažą man vis dar baisu jį piešti. Galbūt gąsdina konsistencija ir produkto neįvaldymas, o gal tiesiog – baisu sufeilinti. Taigi, dabar vietoje gelinio/skysto pravedimo aš visada darausi akių pravedimą iš akių šešėlių. Pasiimu kirstą šepetėlį (tokį, kurio šereliai nėra per ilgi), pvz.: 

Šepetėliu paimu tamsiai rudą/juodą ar kitos spalvos akių šešėlį ir juo po truputį brėžiu pravedimą. Daug lengviau pataisyti, daug natūraliau atrodo ir labiau susilieja su visu makiažu. Tą patį darau ir su akių pieštukais – nusibrėžiu lainerį ir tada su kirstu šepetėliu išsklaidau. Tiesa, taip yra sunkiau – lengviausia yra su šešėliais. Be to, kiek turi šešėlių spalvų, tiek turi ir pravedimų, todėl laisvė kūrybai ir! svarbiausia – nebereikia bijoti ir baidytis to pravedimo. 😁

Tiesa, (jeigu reikia rekomendacijos😊) kiek teko bandyti, geriausiai gaunasi lainerius pieštis su The Balm akių šešėliais – jie stebuklingai pigmentuoti ir gerai laikosi visą mielą dieną, pakankamai kreminiai, todėl lengva labai darbuotis: 

4. Skysti lūpdažiai geriau laikosi ant nuogų lūpų

Per visą savo makiažo „karjerą” pastebėjau vieną dalyką – nežinau ar tai tik man, bet nutariau pasidalinti. 😁 Seniai seniai iš visokių makiažo tutorialų youtubėj ir kituose tinkluose aš buvau išmokus lūpų po makiažo nevalyti ir netgi kartais dar specialiai nupudruoti/nusausinti ir tik tada aplikuoti lūpdažius. Pastebėjau, kad taip darant kietesni lūpų pieštukai nesiaplikuoja ant lūpų ir tik stumdo produktą, o skysti lūpų dažai, tokie kaip Maybelline Super Stay Matte Ink laikosi daug trumpiau. 

Dienomis, kai pas mane būna oda be pudros tik antakiai, blakstienos ir lūpos aš pastebėjau, kad ant nepudruotų lūpų lūpdažiai laikosi kur kas ilgiau. Žinoma, jos turi būti nusausintos ir be seilių, tačiau papildomai nereikia jokios pudros – nei sausos nei drėgnos. 😁 Tad dabar, kai darausi makiažą, aš visada švariai nuvalau pudros likučius nuo lūpų su miceliniu vandeniu, leidžiu joms nudžiūti ir tik tada aplikuoju skystus lūpdažius – išsilaikymą prailginu žymiai! Nugramdyti būna vos įmanoma vakare. 😁 

Mano naujai išbandyta ir įsimylėta ilgai išliekanti priemonė lūpoms:

5. Akių makiažą aplikuok atmerktomis akimis 

Apie makiažą aš jau seniai pradėjau galvoti taip – kaip jis atrodo kitam žmogui, ne man. Nene, tai nereiškia, kad man rūpi nuomonė, man rūpi kaip jis atrodo realiam gyvenime, o ne veidrodyje. Kas liečia akių makiažą, tai, kad jų reikėtų darytis atsimerkus labiausiai taikytina merginoms, kurio akių vokai yra pakritę kaip ir maniškiai. Ta voko dalį, kurią matai tik užsimerkus palik pabaigai. 

Anksčiau darydavau taip: akių šešėlius ir kt. priemones aplikuodavau užmerkus vieną akį. Tada atsimerkiu pažiūrėti ir bam – nieko nesimato arba rezultatas ne toks, kokio siekiu. Tada vėl užsimerkdavau ir taisydavau. Atsimerkiu – vėl kažkas ne ok. Ir taip visą amžinybę kol iš viso išsiugdžiau kažkokį šleikštulį akių šešėliams apskritai! 😂 

Dabar darau taip: po kiek laiko į galvą cinktelėjo mintis – kodėl aš užmerkiu akį ir bandau tiesiogine to žodžio prasme atspėti kur man aplikuoti makiažą? Pabandžiau viską aplikuoti ant atmerktų akių – ieškoti to savo vadinamojo voko linkio, jį formuoti, dėti spalvas ir tokiu būdu pamačiau kur man iš tikro reikia aplikuot šešėlius, kad jie matytusi, gražiai atrodytų ir duotų mano akių formai naudos. Pabaigoje uždedu šešėlius ant voko dalies, kuri matosi tik užsimerkus – na, kad neliktų plėmas nedažytas, žinoma 😁 Bet vau, šis būdas visiškai pakeitė mano makiažo rutiną į gerą pusę, tad rekomenduoju išbandyti – žiūrėti tiesiai į veidrodį ir aplikuoti šešėlius valdant akies voką. Turiu omeny, kad juk galima šiek tiek mirktelt akį ir „paspalvinti” sunkiau prieinamas vietas, bet patį formavimą ir kur bus kokia spalva rekomenduoju atlikti atmerktomis akimis. 😊 

6. Drėkinanti veido kaukė prieš makiažą

Jei tik turiu laiko, prieš makiažą (didelį makiažą, ne lengvą kasdienį) naudoju kokią nors drėkinančią lakštinę veido kaukę. Ne paslaptis, kad odos paruošimas makiaže – 80% darbo 😁 Ir aš su tuo pilnai sutinku, todėl atsargose visada turiu drėkinančių ir odą minkštinančių, švelninančių veido kaukių. Veido kaukė iš esmės yra didesnės veikliųjų medžiagų koncentracijos serumas, kurį odai sugerti padeda tas lakštas, kurį prispaudžiame prie jos. Būtent todėl veido kaukės visada buvo ir bus tas greitas, momentinis ir laikinas efektas. Tačiau tą efektą aš išnaudoju geriems tikslams – po 10 minučių su tokia kauke, oda tarsi naujai gimus, o makiažas ant tokios odos ne tik aplikuojasi šimtą kartų sklandžiau, bet ir atrodo geriau, laikosi ilgiau. Tiesiog nuostabus ir tikrai gan greitas būdas paruošti odą sunkesniam makiažui – išbandžiusi esu ne kartą ir įsitikinusi veiksmingumu. 😁 

Keletas mano mėgstamų drėkinančių veido kaukių: 

Kas kažkiek laiko vis išmokstu naujų dalykų ir labiau pažįstu savo odą bei kaip su ja draugauti, labiau įvaldau įrankius ir makiažo subtilybes, todėl galiu pasakyti tik vieną – practise makes it perfect! Tad jeigu dar trūksta drąsos makiaže – prisimink, kad niekas negimsta mokėdami ir visi, VISI turi tų blogo makiažo nuotraukų ir prisiminimų… 😂☝️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: