10 savęs priežiūros patarimų naujoms mamytėms

PARTNERIŲ turinys*
*tai yra partnerių reklaminis turinys, už kurio turinį ir skelbiamą informaciją Influx neprisiima jokios atsakomybės

Tapimas mama yra neįtikėtina ir transformuojanti patirtis, kupina ne tik naujų rūpesčių, bet ir brangių akimirkų. Skiriant begalinę meilę savo naujagimiui labai svarbu nepamiršti ir apie savo gerovę. Rūpinimasis savimi yra svarbus ne tik fizinei, bet ir jūsų psichologinei sveikatai: tik gerai jausdamasi galite užtikrinti geriausią savo vaiko priežiūrą. Nuo ramaus miego iki sąmoningumo – pristatome dešimt nepakeičiamų patarimų, kuriais naujai iškeptos mamytės turėtų pasinaudoti pogimdyminiu laikotarpiu.


  • Miegas ir poilsis. Žinoma, kad patarimas ilsėtis kai kurioms mamoms gali pasirodyti juokingas, ypač jei jūsų vaikas nepasižymi ramiu būdu ar siekiate vaiku pasirūpinti be artimųjų pagalbos. Tačiau negalima paneigti, kad miegas ir poilsis yra neįkainojami naujoms mamytėms. Nepaisant būtino kėlimosi naktimis, pasistenkite pirmenybę teikti poilsiui, maksimaliai išnaudojant tas akimirkas, kai jūsų mažylis ramiai snaudžia.


  • Leiskite jums padėti. Tapus mama artimųjų palaikymas ir pagalba yra būtina. Nebijokite prašyti pagalbos buityje – tai neturėtų jūsų versti jaustis nepakankamai gera mama. Ne tik prašykite, bet ir maloniai priimkite siūlomą pagalbą: nuo namų ruošos darbų ir valgio ruošimo iki emocinės paramos priėmimo. Tai gali žymiai palengvinti jūsų kasdienybę ir leis atrasti laiko pasirūpinti savimi.


  • Sveika ir subalansuota mityba. Maitinimasis visaverčiu maistu yra gyvybiškai svarbus ne tik jūsų maitinamai atžalai, bet ir jūsų savijautai pogimdyminiu laikotarpiu. Atraskite laiko gaminimui, į savo mitybos racioną įtraukdami vaisių ir daržovių, baltymų bei gerųjų riebalų. Taip pat nepamirškite išgerti pakankamai vandens. 


  • Mankštinkitės. Jei jaučiatės pervargusi, tikėtina, kad fizinis aktyvumas gali būti paskutinis dalykas, apie kurį norite pagalvoti. Visgi rytinė mankšta ar pasivaikščiojimas gryname ore atlieka reikšmingą vaidmenį skatinant bendrą jūsų gerovę. Jeigu turite galimybę, nuspręskite lankyti baseiną ar išbandyti kūdikių ir mamyčių jogą. Ši veikla gali pakelti nuotaiką, padidinti energijos lygį ir pagerinti fizinę sveikatą.


  • Pasirūpinkite savimi. Natūralu, kad po gimdymo keičiasi ne tik jūsų rutina, bet ir atsiranda tam tikrų poreikių. Pavyzdžiui, tam, kad užtikrintumėte švarą ir komfortą pogimdyminiu laikotarpiu, ypač rekomenduojama naudoti specialius higieninius įklotus. Higieniniai įklotai nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims yra gerai sugeriantys ir padeda valdyti intensyvų kraujo tekėjimą, kuris gali trukti iki kelių savaičių. Dėl didelio sugeriamumo šie įklotai padeda išlaikyti švarą, užkirsdami kelią bakterijų augimui ir sumažindami pogimdyminių infekcijų riziką.

 

  • Junkitės į mamyčių bendruomenes. Bendravimas su kitomis mamomis, kurios patiria panašius džiaugsmus ir iššūkius, gali būti labai naudingas pogimdyminiu laikotarpiu. Jeigu gimdymo namuose nespėjote susipažinti su kitomis gimdžiusiomis moterimis, galite drąsiai jungtis į mamyčių grupes Facebook platformoje, kur kiekvieną dieną dalijimasi patirtimi ir patarimais, susijusiais su vaiko priežiūra. Bendravimas su mamomis suteikia ne tik emocinę paramą, bet ir gali įkvėpti asmeniniam augimui.


  • Sąmoningumas ir meditacija. Įvairios dvasinės praktikos gali būti galingi įrankiai mamytėms norint atrasti vidinę ramybę naujų rūpesčių sūkuryje. Jei nežinote, nuo ko pradėti, išbandykite gilaus kvėpavimo technikas nusiraminimui, ieškokite meditacijų interneto platybėse. Skirdamos laiko šioms praktikoms bent kelis kartus per savaitę, galite padėti sau numalšinti stresą, pasiekti atsipalaidavimą ir atkurti proto ir kūno pusiausvyrą šioje transformacijos fazėje.


  • Laikas su savimi. Norint pasirūpinti savimi, būtina rasti vienatvės akimirkų savo poreikiams patenkinti. Nesvarbu, ar tai būtų knygos skaitymas, muzikos klausymas, dienoraščio rašymas ar vakaro refleksija – net ir dešimt minučių per dieną, praleistų su savimi, gali padėti atrasti vidinę ramybę.


  • Neturėkite nerealių lūkesčių. Nesivaikykite tobulumo ir pripažinkite, kad negalite padaryti visko, net jei turėtumėte daugiau valandų paroje: sutelkite dėmesį į tai, kas šiuo metu yra svarbu jums, o ne aplinkiniams. Perleiskite namų ruošos užduotis savo partneriui ar šeimos nariams ir sutelkite dėmesį į tai, kas tikrai svarbu – užmegzkite ryšį su kūdikiu ir pasirūpinkite savimi.


  • Drąsiai kreipkitės į profesionalus. Vargstate maitindama naujagimį krūtimi, o internete perskaityti patarimai nepadeda? Tuomet apgalvokite galimybę pasikonsultuoti su žindymo specialistu, kuris jums suteiks individualią pagalbą. O jei po gimdymo susiduriate su nuotaikų svyravimais ar įtariate pogimdyvinę depresiją, profesionali pagalba yra būtina. Nedvejodama kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kad šis jus nukreiptų reikiama linkme.

 

Atminkite!

Rūpinimasis savimi nėra savanaudiškas – tai būtina praktika jūsų, naujagimio mamos, gerovei. Tik pasirūpinusi savimi būsite geriau pasirengusi savo kūdikio priežiūrai. Tad įtraukite šiuos patarimus į savo kasdienybę ir mėgaukitės šiuo brangiu motinystės laikotarpiu.

PARTNERIŲ turinys*
*tai yra partnerių reklaminis turinys, už kurio turinį ir skelbiamą informaciją Influx neprisiima jokios atsakomybės
Reklama:
DAUGIAU STRAIPSNIŲ:
SKAITOMIAUSI:
Reklama: